Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła - tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Lightweight -70 kg

1. Jarosław Daschke

Jarosław Daschke w ostatnim czasie zwiększył częstotliwość walk zawodowych. Podczas gali FEN 13 pokonał Marcina Stopkę, a na FEN 17 pewnie pokonał solidnego Roberta Rajewskiego Jr. W 2016 stoczył 3  walki i wszystkie wygrał. W 2017 zanotował także komplet zwycięstw. Obecnie związany z DSF KC, której to jest mistrzem po pokonaniu drugiego w rankingu Rafała Dudka.

2. Rafał Dudek 

44397_479008205525673_1580386922_n

Rafał Dudek w ostatnim czasie związał się z krajową organizacją DSF Kickboxing Challenge, ale jednocześnie nie przestał walczyć na galach w Europie i na świecie. Obecnie związany kontraktem z DSF i Glory. W 2017 roku walczył trzy razy i wygrał tylko raz – z Rafałem Jackiewiczem na gali DSFu. Rok 2018 rozpoczął od zwycięstwa na gali DSF: Twierdza. Pierwszą porażkę w tym roku poniósł z rąk Jarosława Daschke.

3. Kamil Pawlak

Kamil Pawlak dość późno zaczął walczyć zawodowo, ale od początku stawia sobie wysoko poprzeczkę. Podczas ostatniego turnieju WGP na gali KOK w Rydze doszedł do finału gdzie uległ doświadczonemu zawodnikowi z Mołdawii. Obecnie walczy regularnie na galach KOK i Granda PRO.

 

4. Marcin Parcheta 

1167452_484499391678657_1485742602_o

Marcin Parcheta to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Ma na swoim koncie występy dla Top King World Series, Tatneft czy Super Muay Thai. Marcin Parcheta miał także epizod w klatce KSW, gdzie w stójce pokonał innego stójkowicza Jackiewicza. Ostatnio toczy pojedynki ze zmiennym szczęściem jednak w dwóch ostatnich walkach zanotował zwycięstwa.

 

5. Daniel Jędrzejewski

Pochodzący z Polski ale mieszkający i trenujący w Edynburgu Daniel Jędrzejewski walczy więcej w Muay Thai niż w K-1, ale w tej pierwszej dyscyplinie brał udział między innymi w galach takich jak Yokkao. Pięć wygranych w siedmiu walkach od początku 2016 roku daje Jędrzejewskiemu piąte miejsce w tej bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej.

6. Adam Gielata

Adam Gielata jedyną porażkę w dotychczasowej karierze zawodowej odniósł z rąk doświadczonego Moisara na gali XPLOSION w Estonii. Obecnie związany z DSF KC. 

7. Marcin Kret

Marcin Kret po przeprowadzce do Warszawy i zmianie klubu, a także po zakończeniu TWG we Wrocławiu zadecydował, że chce się skupić na karierze zawodowej. Młody reprezentant Uniq Fight Club w grudniu 2017 roku przegrał tylko raz – na Gradzie PRO z Kamilem Pawlakiem.

PLIK EXCEL Z WALKAMI