Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Middleweight -85 kg

1. Radosław Paczuski
paczuski

Radosław Paczuski to jeden z najszybciej rozwijających się talentów w polskim kickboxingu. Paczuski jest byłym mistrzem DSF KC, a tytuł zdobył pokonując na punkty Pawła Gierzyńskiego z Palestry. Pochodzący z Warszawy zawodnik zaczął zawodową karierę z bardzo wysokiego pułapu, bo w kilku walkach dla organizacji KOK zmierzył się między innymi z Constantinem Tutu czy Arturem Kyshenko. Obecnie walczący dla FENu Paczuski idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i w ostatniej walce pokonał także wysoko sklasyfikowanego Stanisława Zaniewskiego.

2. Dawid Kasperski 

dawid

Dawid Kasperski to absolutny dominator polskiego kickboxingu amatorskiego. Na arenie zawodowej ciągle pnie się ku górze, a ostatnie decyzje dotyczące przeprowadzki do Holandii i postawienie na starty zawodowe na pewno będą miały na to ogromny wpływ. Obecnie związany kontraktem z DSF KC, jednak walczy też za granicami Polski. Wziął udział w gali Glory 53, gdzie przegrał z aktualnym pretendentem do pasa mistrzowskiego. Wcześniej Kasperski wygrał dwa razy z rzędu na galach DSF KC.

3. Stanisław Zaniewski 

stasiek

Pochodzący z Białorusi zawodnik od wielu lat jest w czołówce swojej kategorii wagowej w Polsce. Zanievski pokonał Dawida Subjaca i Jonasa Valanciusa podczas eventów w Kaliszu i na Litwie. Jedyną porażkę w 2016 roku odniósł w finale turnieju KOK w Mołdawii z młodym Aurelem Ignatem. Rok 2017 rozpoczął od zwycięstwa na gali w Radomsku, by następnie odnieść dość niefortunnie porażkę w walce z bardzo wysoko notowanym Maxem Vorowskim i kolejną na gali KOK w Rydze. W ostatniej walce stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego FEN. Przegrał jednak na punkty z Radosławem Paczuskim i tym samym przedłużył sesję porażek do trzech.

4. Maksymilian Bratkowicz 

Pochodzący z Wrocławia zawodnik wszystkie swoje walki zawodowe od 2016 roku toczył na galach DSF KC. Jest aktualnym posiadaczem pasa mistrzowskiego organizacji, który zdobył pokonując Mateusza Kubiszyna. W pierwszej obronie pasa udanie zrewanżował się Briceowi Kombou z Niemiec.

5. Kamil Koltan

Kamil Koltan to kolejny w naszym rankingu zawodnik mieszkający i trenujący w UK. Koltan w ostatnich 5 walkach ma rekord 4-1, a jedyną przegraną odniósł z rąk tegorocznego finalisty KOK WGP Mike’a Spranga

6. Bartosz Zając

Zawodnik klubu HALNY Nowy Sącz walczył do niedawna w niższych wagach, jednak ostatnio postawił sobie za cel walki w wyższych kategoriach wagowych. Z uwagi na powtarzające się kontuzje ostatnią walkę Zając stoczył w grudniu 2017 roku na gali MIX FIGHT GALA.

 

PLIK EXCEL Z WALKAMI