Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

• wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

• wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła - tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Welterweight -77 kg

1. Łukasz Pławecki

Pławecki niedawno zmienił kategorię wagową z -70 na -77 kg i już w pierwszej walce zdobył pas mistrzowski federacji FEN. Obecnie zawodnik z Nowego Sącza planuje starty w wagach -77 i -75, więc umieszczamy go w tej kategorii. W 2017 roku Pławecki zdobył pasy mistrzowskie MFC, Celtic Gladiator oraz IPCC. Wcześniej, w grudniu 2016 roku, pokonał mocnego Belga w walce o pas mistrzowski WKN.

2. Dawid Mirkowski

Młody zawodnik Garuda Warszawa jest częstym uczestnikiem gal KOK i walczy na nich ze zmiennym szczęściem. Ostatnie trzy walki to dwa zwycięstwa i jedna porażka, ale Mirkowski wciąż ma wiele lat kariery przed sobą, a co najważniejsze, świetne warunki fizyczne. Dawid od początku 2016 roku stoczył 6 walki, z czego 4 poza Polską i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W ostatnim pojedynku zmierzył się w kategorii -81 kg z Kamilem Rutą. Obecnie jest po jednej porażce z wieloletnim #1 światowych rankingów P4P Artemem Levinem

3. Piotr Sokół

Piotr Sokół to polski specjalista od ośmioosobowych turniejów. Na przestrzeni 2 lat stoczył dwa takie turnieje, za każdym razem dochodząc do finału. Pomijając epizod w boksie Piotr Sokół ostatnie 6 walk stoczył dla federacji DSF Kickboxing Challenge. Zawodnik z Krakowa od stycznia 2016 stoczył 12 walk.

4. Wojciech Wierzbicki

Wojciech Wierzbicki od 2016 roku walczył w K-1 tylko sześć razy. W przeszłości zdobywał i tracił pas mistrzowski FEN na galach FEN 12 i FEN 14. Ostatnio walczył w obronie pasa mistrzowskiego WAKO, a na 21 gali FEN nie udało mu się sprostać debiutującemu w tej wadze Pławeckiemu. Ostatnio Wierzbicki przeplata starty w K-1 ze startami w boksie zawodowym.

5. Paweł Jędrzejczyk

wergi

Paweł Jędrzejczyk wysoko stawia sobie poprzeczkę na zawodowych ringach. Przegrany debiut w Glory, z późniejszą rewelacją organizacji (i być może kolejnym pretendentem do pasa) i przegrana z jednym z największych (dosłownie i w przenośni) talentów Petres Gym to nie ujma. W drugiej walce dla Glory Jędrzejczyk uległ Danielowi Moralesowi. W przypadku tego zawodnika nie bez znaczenia jest fakt, że często walczy o prestiżowe pasy oraz dla prestiżowych organizacji. W 2017 roku sięgnął po pas mistrzowski organizacji MFC.

6. Michał Szmajda

Podopieczny Tomka Makowskiego walczy w kategoriach od 73 do 77 kg. W ostatniej walce udanie zrewanżował się Konskemu posyłając go na deski. Szmajda walczył też w Tajlandii i na Simply The Best na Słowacji.

7. Dawid Blaszke

Dawid Blaszke jest bardzo aktywnym zawodnikiem mieszkającym i trenującym w Irlandii. Na ostatniej gali Glory 54 nie udało mu się zwyciężyć w półfinale turnieju z doświadczonym Markiem Timmsem. Blaszke ma zaplanowany na wrzesień pojedynek o pas mistrza świata z Kevinem Wardem.

8. Paweł Biszczak

biszczak

Gdyby brać pod uwagę osiągnięcia amatorskie Paweł Biszczak to wieloletni dominator w Polsce. Wywodzący się z karate zawodnik seryjnie zdobywał medale na MP i zawodach międzynarodowych. Od 2016 roku Biszczak stoczył jednak jedynie sześć walk zawodowych wygrywając cztery. Walka Biszczaka z Abellem została ogłoszona jako nieodbyta w toku protestu odnośnie werdyktu, a ostatni pojedynek zakończył na deskach po backfiscie.

9. Marcin Mazurkiewicz

Podopieczny Rafała Dudka z Nowego Sącza aktualnie walczy dla DSF KC, w której to federacji wywalczył sobie miano pretendenta do walki o pas mistrzowski w wadze -77 kg. Pokonał między innymi doświadczonego Wojciecha Kosowskiego z Warszawy.

10. Dominik Zadora

Zadora ostatnie dwie walki stoczył dla federacji DSF, w jednej z nich rewanżując się Wojciechowi Kosowskiemu. W styczniu 2016 roku stracił on zawodowy pas mistrzowski ISKA przegrywając z Hiroto na gali w Japonii.

11. Wojciech Kosowski

Bardzo doświadczony, kilkukrotny amatorski Mistrz Świata Muay Thai, w ostatnim czasie jest mniej aktywny na zawodowych ringach. Zawodnik Palestry Warszawa w swoich ostatnich 3 walkach, które stoczył dla DSF KC, tylko raz zwyciężył.