Relacja z Mistrzostw Ziem Zachodnich klubu AWS Knockout Zielona góra

W sobotę 19 marca  zawodnicy Akademii Sportów Walki  Knockout  Zielona Góra wraz ze szkoleniowcem udali się do Wielkopolski do miejscowości Dąbcze niedaleko Leszna by wziąć udział w rywalizacji  kickboxingu juniorów i seniorów w formule full contact.

Mistrzostwa Ziem Zachodnich i po raz piąty zorganizowany memoriał im.Pawła Mikołajczaka zgromadził 49 zawodników z 12 klubów.Kickborzerzy z Zielonej Góry 5 krotnie stawali na podium.

Cztery złote medale oraz jeden brązowy,taki rezultat osiągnęli podopieczni trenera Tomasza Pasek .Dwoje seniorów i czterech juniorów walczyło w ringu z przeciwnikami m/in z Kalisza,Siedlikowa,Wieruszowa,Piotrkowa Trybunalskiego.

Na turniej przyjechali trenerzy kadry Polski Wojciech Kierstein i Radosław Laskowski z KKS Poznań.Obserwowali postępy kadrowiczów i szukali młodych talentów-to wyśmienici fachowcy- twierdzi trener Tomasz Pasek.W rywalizacji zarówno seniorów jak i juniorow wzięli udział aktualni reprezentanci kraju,traktując tę okazję do sprawdzenia swojej formy i kolejny start.Wielkopolska lubi sporty walki,więc kibice dopisali i czuć było energię z której czerpali równiez zawodnicy ostro walczący w ringu-dodaje szkoleniowiec.

Bardzo dobre pojedynki stoczyli kadrowicze 20-letni Kacper Frątczak kat .86kg  i 19 letni Rafał Gąszczak kat.91kg ,startujący w gronie seniorów wygrali swoje walki utrzymując swoją passę bez porażki.To kolejny etap przygotowań pod najważniejszą imprezę w tym roku,mianowicie październikowe  Mistrzostwa Europy odbywać mające sie w Grecji.Rafał zbijał wagę do pojedynku-9 kg, to z pewnością zasługuje na uznanie.Natomiast z tym rywalem popularny Gąszczu walczył już po raz drugi-drugi raz zwyciężając.Kacper Frątczak trafił na rywala silnego i leworęcznego,walczącego z odwrotnej pozycji.Popularny ,,Chińczyk “ szybko znalazł receptę na swojego rywala.Już w pierwszej minucie zastopował rywala,który był liczony.Wznowiona walka to dokończenie działa,tym razem prawy highkick w wykonaniu Frątczka po którym poleciał ręcznik  z narożnika rywala.

Nie zawiedli również juniorzy tocząc widowiskowe pojedynki.Dwóch młodych zawodników 15 letni Dominik Sawicki i 16 letni Michał Niemierowygrali swoje walki finałowe odpowiednio w kategorii wagowej 57 kg junior młodszy i 81 kg junior młodszy.Dominik zdecydowanie prowadził walkę od początku pod swoje dyktando,doprowadzając rywala do liczenia już w 1 rundzie.Ostatecznie wygrał swoje starcie na punkty.

Swojego rywala zdominował róznież Michał,który wygrał swoją walkę w 2 rundzie przez TKO.Realizował założenia taktyczne i kontrolował starcie,metodycznie obijając swojego rywala.

Podopieczni z najkrótszym stażem dali wyśmienite walki lecz przegrali na punkty,nie dostając się do finałów.17 letni Dionizy Warszczuk startując w kat.67kg musiał uznać wyższość rywala z Kalisza,toczącego już zawodowe boje-różnica w doświadczeniu,najważniejsze jednak, że jest serce do walki-uznaje trener Pasek.Wielkim wyzwaniem było starcie Dawida Gąsiorka kat.63,35kg ,który stoczył walkę z zawodnikiem z kat 67 kg,gdyż ten nie miał nikogo w swojej wadze.Olbrzymia wola walki 16 letniego kickboxera nie wystarczyła by wygrać z rywalem z Piotrkowa Trybunalskiego.Turniejowe debiuty za młodymi zawodnikami i kolejne doświadczenie,bezcenne w tej trudnej dyscyplinie sportu jaką jest kickboxing.

Wyśmienita atmosfera w gronie kadry zawodniczej,wzajemna braterska pomoc niesiona podczas turnieju z pewnością scaliła jeszcze bardziej  młodych sportowców.

15,16.17-  letni adepci stawiali pierwsze swoje  kroki na ringu ,debiutując w formule pełnego kontaktu.Wsparcie  kolegów z klubu i w narożniku z pewnością zdopingowało do dania z siebie maksymalnego wysiłku w trakcie walki . Był to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi sie Mistrzostwami Polski seniorów i juniorów w formule full contact ,które w tym roku odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.

I m-ce zajęli:

  • KACPER FRĄTCZAK kat.86kg senior
  • RAFAŁ GĄSZCZAK  kat.-91kg senior
  • MICHAŁ NIEMIERO  kt.81kg junior młodszy
  • DOMINIK SAWICKI   kat.57kg  junior młodszy

III m-ce

  • DAWID GĄSIOREK kat.63,5  kg junior młodszy

IV m-ce

  • DIONIZY WARSZCZUK  kat.67kg junior starszy

Fotorelacja: http://www.asw-knockout.pl/galeria/thumbnails.php?album=173

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*