Rewanż Turyński-Poturak o mistrzostwo świata WAKO PRO we Wrocławiu! Róża Gumienna w DSFKCH – informacja prasowa

3 lutego na gali DSF Kickboxing Challenge 13 we Wrocławiu dojdzie do rewanżowej walki o mistrzostwo świata WAKO PRO wagi superciężkiej pomiędzy Michałem Turyńskm a legendarnym Dzevadem Poturakiem z Bośni i Hercegowiny. To jedna z dwóch hitowych wiadomości ogłoszonych na dzisiejszej konferencji prasowej. Drugą jest podpisanie kontraktu z Różą Gumienną, poprzednio związaną z federacją FEN.

Pojedynek Turyński-Poturak o pas mistrza WAKO PRO w formule Low-Kick będzie najważniejszą przystawką przed walką wieczoru o pierwszy w historii tytuł DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 86 kilogramów. Zmierzą się o niego Maksymilian Bratkowicz (GymFight Wrocław) i Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań).

Michał Turyński to najlepszy polski kickbokser królewskiej kategorii. Największy sukces odniósł w 2016 roku, pokonując na gali w Sarajewie Poturaka i odbierając mu tytuł mistrza świata. Teraz dojdzie do rewanżu na terenie Polaka.

– Cieszę się, że zmierzę się z nim w moim ukochanym mieście i dziękuję federacji DSF Kickboxing Challenge za taką możliwość. W marcu 2016 jechaliśmy do Sarajewa we dwóch z trenerem. Mieliśmy misję do wykonania i udało się zdetronizować króla. Poturak może teraz marzyć o zabraniu mi mistrzowskiego pasa, ale to ja wygram tę walkę – zapewnia 31-letni Turyński.

Róża Gumienna to kolejne wielkie wzmocnienie federacji. 28-latka absolutnie zdominowała kobiecą scenę kickbokserską i dwukrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką roku bez podziału na kategorie. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni świata Low-Kick oraz trzy złote medale Pucharów Świata w K-1, wielokrotnie zdobywała też mistrzostwo Polski. W 2017 roku została mistrzynią federacji FEN. Jest także doktorantką na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Po zakończeniu kariery przez Dorotę Godzinę to właśnie Gumienna może zostać nową królową polskiego kickboxingu. Jej debiut w DSF Kickboxing Challenge będzie miał miejsce już 3 lutego podczas meczu międzynarodowego Polska-Czechy.

Na konferencji we Wrocławiu zdradzono także nazwisko rywala Pawła Biszczaka. Znakomity zawodnik występujący w kategorii do 75 kilogramów zmierzy się z niebezpiecznym Mabelem Abdallahem, ale na DSF Kickboxing Challenge każdy rzucany jest od razu na głęboką wodę, a najbliższa gala tylko to udowodni.

Już 3 lutego w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się pierwsza tegoroczna wielka impreza kickbokserska – DSF Kickboxing Challenge 13. W walce wieczoru o pierwszy w historii federacji mistrzowski pas w kategorii do 86 kg zmierzą się dwaj złoci medaliści amatorskich mistrzostw świata – Maksymilian Bratkowicz i Mateusz Kubiszyn. Bilety są dostępne na ticketclub.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*