Robert Krasoń powalczy we Francji o Zawodowe Mistrzostwo Europy

Aktualny Wicemistrz Świata WAKO Robert Krasoń powalczy w sobotę we Francji o Zawodowe Mistrzostwo Europy w kat. -75kg. Polski kickboxer spotka się w Caen z miejscowym zawodnikiem Cedricem Pavoisne.

Nie mam zbyt wielu informacji o rywalu, choć widziałem jakieś stare nagrania pojedynków z jego udziałem. Właściwie jadę w nieznane, ale z mocnym postanowieniem odniesienia sukcesu – powiedział Robert Krasoń, na co dzień reprezentujący Piotrkowską Szkołę Sztuk Walki Tom-Center.

Walka mistrzowska z Cedricem Pavoisne odbędzie się na dystansie 10 rund po 2 minuty w formule full contact.

Dotychczas nie rywalizowałem na takim dystansie, oczywiście na treningach to się zdarza. Raczej nie obawiam się 10 rund, ani rywala, jeżeli wygram sam ze sobą to pokonam przeciwnika – mówi piotrkowianin.

Na sparingach Robert Krasoń toczył boje w Piotrkowie z Kamilem Dajwłowskim, Danielem Dajczem, Filipem Karbownikiem, a w Warszawie z Łukaszem Wichowskim.

Zawsze sporo zawodników jest też w Poznaniu – Kierstein, Odważny, Ciach, Pokusa, Owczarzak. Oni wszyscy są medalistami Mistrzostw Polski, zdobywcami Pucharów Świata, nawet medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – dodał.

Pod koniec listopada Robert Krasoń walczył w ME w Loutraki (Grecja). Nie udało mu się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu z Dublina, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza świata. W Irlandii pokonał 4 rywali.

Po turnieju w Grecji nie było odpoczynku, bowiem już wtedy wiedziałem, że 17 grudnia czeka mnie walka o Zawodowe Mistrzostwo Europy. Chcę dobrze zaboksować przez całe 10 rund, a ring zweryfikuje. Na pewno jadę tam przegrywając 2 punktami na starcie, ale taka jest specyfika rywalizowania z zawodnikami gospodarzy – powiedział Robert Krasoń.

W Caen, stolicy historycznej Normandii, polskiego kickboxera wspierać będą trener z Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center Krzysztof Toma oraz selekcjoner reprezentacji Radosław Laskowski.

Będą z nami też prezesi i działacze z Piotrkowa Trybuunalskiego i Poznania, więc będą miał też wsparcie z trybun. Dla mnie to jedno z największych wyzwań w życiu. Wiem po co jadę do Francji – powiedział Robert Krasoń.

Ponad pół roku temu przed swoją publicznością obronił on tytuł Mistrza Polski w wersji full contact w kategorii wagowej -75kg. W sobotę poprzeczka pójdzie znacznie w górę. Optymistą jest także trener Radosław Laskowski.

Francuz Cedric Pavoisne to mocny kickboxer, ale w naszym zasięgu. Jedziemy po tytuł Zawodowego Mistrza Europy, a nie na wycieczkę. Tanio skóry nie sprzedamy – zapowiada szkoleniowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*