Rosjanin Brudov rywalem Włodarczyka na gali w Sosnowcu

Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) poznał rywala, z którym zawalczy na gali w Sosnowcu. Naprzeciwko “Diablo” stanie 39 letni Valery Brudov (42-7, 28 KO). Rosjanin to m.in. były posiadacz pasa interim WBO. W swojej karierze zanotował 42 zwycięstwa i 7 porażek, ale w większości przypadków przegrywał z prawdziwymi tuzami, takimi jak m.in. Guillermo Jones, Ola Afolabi, Rakhim Chakhkiev, Tony Bellew czy Virgil Hill. Ostatnią walkę Brudov stoczył 9 stycznia tego roku o pas WBO International i przegrał jednogłośną decyzją z Noelem Gevorem (20-0, 10 KO).

Dla Włodarczyka będzie to pierwszy pojedynek od blisko 1,5 roku po pamiętnej porażce i stracie tytułu WBC z Grigory Drozdem (40-1, 28 KO). Valery wydaje się być idealnym rywalem na powrót do boksu po tak długiej przerwie, a jeżeli Krzysiek chce ponownie zostać mistrzem świata to zwycięstwo w tym pojedynku jest obowiązkiem.

Starcie Włodarczyk vs Brudnov 4 marca w Sosnowcu to oczywiście walka wieczoru, a podczas gali kibicom zaprezentują się jeszcze m.in. Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO), Kamil Młodziński (7-0-1, 5 KO) i Konrad Dąbrowski (7-1, 1 KO).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*