Slowinski przegrywa z Samedovem na Akhmat Fight Show Grozny Battle 13 – wyniki

26 grudnia w czeczeńskim mieście Grozny odbyła się gala Akhmat Fight Show. Podczas poprzedniej edycji wydarzenia w ringu główną gwiazdą był Badr Hari, który pewnie pokonał Ismaela Londta (wideo z walki). Tym razem w walce wieczoru mieli wystąpić Paul Slowinski i Zabit Samedov. Walka miała być rewanżem za porażkę jakiej Samedov doznał z rąk Polaka w 2007 roku.

Trenującemu i mieszkającemu na Białorusi Samedovi udało się zdominować zawodnika z Polski, który do ringu wrócił ze sportowej emerytury. Mimo 3 liczeń w walce Pawłowi udało się dotrwać do ostatniego gongu i ostatecznie Samedov zwyciężył jednogłośnie na punkty. Walka na pewno mogła się podobać publiczności, bo było w niej wszystko, ale czy ze sportowego punktu widzenia miała jeszcze sens – oceńcie sami. Wideo z walki znajdziecie tu.

Poza wspomnianą walką w Groznym na zasadach K-1 zmierzyli się ze sobą Roman Kryklia i Konstantin Gluhov oraz Maxim GrishinStipe Bekavac. O ile w pierwszym starciu Kryklia bezdyskusyjnie pokonał Gluhova, o tyle w drugiej walce zwycięstwo Maxima Grishina było już sporym zaskoczeniem dla wszystkich. Nawet jeśli Rosjanin pewnie zwyciężył w rundach pierwszej i drugiej 10-9 to w trzecim starciu wylądował na deskach i i przy punktacji 8-10 co najwyżej zasłużył na remis lub rundę dodatkową.

Wyniki walk na zasadach K-1:

  • +95 kg: Roman Kryklia (Ukraina) pok. Konstantina Gluhova (Łotwa) 3:0
  • 95 kg: Maxim Grishin (Rosja) pok. Stipe Bekavaca (Chorwacja) 2:1

Main event

  • +95 kg: Zabit Samedov (Azerbejdżan) pok. Pawła Słowińskiego (Polska) 3:0

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*