South Battle Gorlice – wyniki i nagranie wszystkich walk

fot. S.Tokarski

3 października w hali OSiR w Gorlicach odbyła się pierwsza edycja wydarzenia o nazwie South Battle Gorlice. Organizowana przez Gorlicki Zapaśniczy Klub Sportowy gala przewidywała nie tylko emocje sportowe, ale także występy dobrze znanej w środowisku sportowym grupy Drużyna Mistrzów.

Podczas gali odbyło się 11 walk. Jedna, pierwsza walka całego wydarzenia, była walką amatorską. Zmierzyli się w niej Bartosz Wójcik i Oskar Barczyk. Obaj młodzi kickbokserzy pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał i zostawili wiele serca w ringu. Pojedynek zakończył się remisem. W pięciu kolejnych walkach mogliśmy oglądać starcia w formule PRO-AM, czyli semi-amatorskiej. Ta część gali przyniosła także wiele emocji, a w szczególności walki na zasadach MMA, w przypadku których aż szkoda, że zaplanowane były tylko na dwie rundy każda. Pełne wyniki znajdziecie poniżej.

Ostatnie pięć walk były to starcia w pełni zawodowe. Od pierwszego do ostatniego starcia nikt nie mógł narzekać na niedobór emocji, bo w ringu mogliśmy oglądać wszystko to co w kickboxingu najlepsze. Dramatycznie zakończył się pojedynek Bartosza Zająca z klubu Halny Nowy Sącz i Denisa Makowskiego z Garudy Warszawa. Niezwykle silne ataki Zająca przyniosły już w pierwszej rundzie skutek w postaci potwornego rozcięcia łuku brwiowego białoruskiego zawodnika. Sędzia przerwał walkę, a Denis prosto z hali udał się do szpitala na zszycie rany.

W jedynym kobiecym starciu podczas gali Iwona Nieroda zdominowała swoją przeciwniczkę i zwyciężyła przez TKO w 3 rundzie. Był to drugi zawodowy pojedynek Nieroda vs Kleczkowska i tym razem Iwonie udało się zakończyć walkę przed czasem. Podobnie zakończyła się walka Marcina Kreta z Konradem Czopowiczem. Zawodnik z Warszawy, debiutujący na zawodowym ringu, został zdominowany przez reprezentującego Puncher Wrocław Kreta i walka zakończyła się przez TKO w trzeciej rundzie. Choć Czopowicz wysoko postawił sobie poprzeczkę jak na debiut, mamy nadzieję że jeszcze nie raz zobaczymy go w zawodowym pojedynku, bo pokazał w starciu z Kretem, że serca do walki mu nie brakuje.

W walce wieczoru powracający regularnych walk Grzegorz Mardyła pewnie wypunktował Artura Gałeckiego, który wykazał sie nadludzką wręcz wytrzymałością między linami. Dzięki temu walka, choć jednostronna, dała zgromadzonym na hali kibicom ogrom emocji, a zarówno Mardyła jak i Gałecki mogą traktować ją jako cenne doświadczenie.

Podczas gali odbyły się też aukcje charytatywne, dochód z których zostanie przekazany na pomoc Pawłowi Grabowskiemu. Publiczność dopisała, organizator zadbał o transmisję online z wydarzenia, a zawodnicy w ringu zostawili wiele potu i serca, więc pozostaje mieć nadzieję, że niedługo poznamy datę kolejnej edycji South Battle.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem walk (oraz koncertów DM) i pełnymi wynikami.

[mom_video type=”youtube” id=”w1XP1zb58-A”]

Wyniki:

 • -51 kg: Bartosz Wójcik (Fight House 27) vs Oskar Barczyk (Ring Kraków) Remis

Walki PRO-AM

 • -75 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) pok. Sławomira Trybusa (GZKS)
 • MMA -66 kg: Paweł Karpiuk (GZKS) pok. Macieja Szczepaniaka (Halny Nowy Sącz)
 • -57 kg: Krzysztof Józefczyk (Power House Skawina) pok. Mateusza Pucha (GZKS)
 • MMA -70 kg: Konrad Copka Mikołajczyk (Halny Nowy Sącz) pok. Szymona Łybackiego (Grappling Gorlice)
 • -70 kg: Krystian Przybyłowicz (GZKS) pok. Przemysława Pawlaka (Halny Nowy Sącz)

Walki Pro

 • -75 kg: Marcin Mazurkiewicz (Fight House Nowy Sącz) pok. Arkadiusza Krupę (Thai Gym Tarnów)
 • -75 kg: Bartosz Zając (Halny Nowy Sącz) pok. Denisa Makowskiego (GMTG) TKO 1 runda
 • -56 kg: Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa) pok. Klarę Kleczkowską (Legia Warszawa) TKO 3 runda
 • -70 kg: Marcin Kret (Puncher Wrocław) pok. Konrad Czopowicza (Legia Warszawa) TKO 3 runda
 • -70 kg: Grzegorz Mardyła (Power House Skawina) pok. Artura Gałeckiego (KO Gym)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*