Sport, patriotyzm, pasja – podsumowanie i zapowiedź vol. 5

Cykl, który zapoczątkowaliśmy w lutym tego roku, “Sport, patriotyzm, pasja” doczekał się już czterech odcinków. O miłości do ojczyzny, podejściu do aktywności fizycznej i pozostałych pasjach rozmawialiśmy do tej pory z Przemysławem Ziemnickim, Jerzym Wrońskim, Iwoną Nierodą i Pawłem Michalikiem.

Do każdego odcinka staramy się wybierać osoby, które nie tylko mają coś do powiedzenia, ale przede wszystkim – reprezentują swoją postawą wartości zawarte w tytule cyklu. Celem cyklu jest między innymi pokazanie, że wojownicy to też bardzo inteligentni ludzie o szerokich, często zaskakujących, talentach i zainteresowaniach. Poza pytaniami “Kim jesteś?” i “Czym dla ciebie jest patriotyzm?” pytamy o rzeczy związane z tą konkretną osobą.

 

Przemysław Ziemnicki był dla nas wyborem oczywistym. Obcujemy z nim na treningach i znamy doskonale jego pogląd na świat, a w szczególności uczucia jakimi darzy Polskę. Wielokrotny reprezentant Polski, Mistrz Świata i Europy. Ma 37 lat i przygodę z kickboxingiem zaczynał jeszcze kiedy K-1 w Polsce nie istniało. Jest on bardzo doświadczonym zawodnikiem i trenerem, więc warto wysłuchać co ma do powiedzenia na temat siebie, swojej kariery, szkolenia młodzieży oraz ojczyzny.

Sport, patriotyzm, pasja – vol. 1 Przemysław Ziemnicki

Jerzy Wroński jest wielokrotnym reprezentantem Polski w różnych formułach kickboxingu. To za jego sprawą nie raz dane było nam wysłuchać hymnu Polski na wielu międzynarodowych imprezach. Jest także trenerem. Ale nie tylko. Jerzy Wroński to także raper, który od wielu lat wydaje płyty w wytwórni PROSTO – największej w Polsce wytwórni hiphopowej. Jednocześnie jest bardzo inteligentnym człowiekiem – zarówno w ringu jak i poza nim.

Sport, patriotyzm, pasja – vol. 2 Jerzy Wroński

Iwona Nieroda to ta piękniejsza strona sportów walki. Jest multimedalistką wielu krajowych i międzynarodowych imprez, a także zawodniczką regularnie walczącą zawodowo. Zapraszając ją do udziału w cyklu chcieliśmy pokazać, że ring to miejsce nie tylko dla mężczyzn. Kobiety także odnoszą w nim sukcesy i to nie małe. Posłuchajcie co Iwona ma do powiedzenia na ten temat.

Sport, patriotyzm, pasja – vol. 3 Iwona Nieroda

Paweł Michalik, znany tez jako Karat, to bokser warszawskiej Legii i raper. W swojej hiphopowej twórczości przekazuje dużo wartości patriotycznych. Ale Paweł nie tylko rapuje o miłości do kraju. Jako trener w Legia Fight Club stara się zaszczepiać pamięć o historii Warszawy i Polski w najmłodszych. Dzięki takim ludziom, którzy potrafią zaszczepić w dzieciakach pasję do sportu i przy okazji dbać o ich świadomość historyczną, możemy być pewni że pamięć nie przeminie.

Sport, patriotyzm, pasja – vol. 4 Paweł Michalik

 

11734102_982541025129769_1146307086_o

[gap height=”5″]W piątym odcinku przybliżymy Wam sylwetkę Karola Łady. Zawodnika i trenera boksu tajskiego z Warszawy. A tymczasem przypomnijmy sobie dotychczasowych bohaterów cyklu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*