Stanisław Zanievski vs Igor Lyapin na KOK WGP w Mołdawii – już 10 grudnia

Dwóch Polaków weźmie udział w kończącej 2016 rok gali KOK World GP w Mołdawii. Do Kiszyniowa polecą Piotr Woźnicki, o którego występie przeczytacie więcej tu, oraz Stanisław Zanievski, mieszkający i trenujący w Polsce Białorusin. Ten drugi weźmie udział w drugiej części 8-osobowego turnieju w kategorii -85 kg.

Zanievski w ćwierćfinale turnieju pokonał Samira Boukhidousa z Hemmers Gym. W półfinale czeka na niego równie groźny, uważany za faworyta całego turnieju, Igor Lyapin.

Ukrainiec miał w ćwierćfinale o wiele łatwiejszą przeprawę, bo dość szybko rozprawił się z Vittorio Iermano. Dodatkowo pozostawał nieaktywny od tej walki (czyli od kwietnia), a Zanievski stoczył w tym czasie dwie walki i w obu zwyciężył. W maju pokonał Dawida Subjaca, a w październiku zwyciężył w pojedynku z Jonasem Valanciusem.

Obok Zanievskiego i Lyapina w turnieju biorą udział jeszcze Daniel Alexandru oraz Ignat Aurel. Bez wątpienia obaj są spokojnie w zasięgu Zanievskiego, a wręcz finał mógłby być dla reprezentanta Arkadii Kalisz łatwiejszą przeprawą niż półfinał.

Poza wspomnianymi pojedynkami oraz finałem turnieju, na grugiej części gali King of Kings w Mołdawii zobaczymy jeszcze Stanisłava Renitę w pojedynku z Tayro Muru oraz Maxa Bolotova, który zmierzy się z Igorem Bugaenko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*