Świetna karta walk gali DSF Kickboxing Challenge – aktualizowana

Kolejna gala z cyklu DSF Kickboxing Challenge zawita do Warszawy już 18 kwietnia. Na Hali Ursynów zostanie rozegrany mecz międzypaństwowy Polska vs Macedonia oraz walki półfinałowe turnieju wagi ciężkiej. Poza tym na gali odbędzie się kilka walk rankingowych. Na wzór poprzednich edycji gali, część z nich odbędzie się na zasadach pro-am, czyli w ochraniaczach na golenie, ale kilka odbędzie się też na pełnych zawodowych regułach.

W meczu Polska vs Macedonia wezmą udział zawodnicy zawodowej grupy DSF. Kamil Ruta zmierzy się z Mikim Ivanovskim w walce na zasadach K-1. Również w K-1 odbędzie się walka Doroty Godziny. Jej przeciwniczką będzie Krystina Stojchevska. Z kolei Łukasz Wichowski na zasadach full contact skrzyżuje rękawice z Dimitarem Gjorgijevem.

 

W turnieju wagi ciężkiej zobaczymy między innymi 2 mistrzów Polski Low Kick z 2015 roku: Patryka Proszka i Tomasza Klimiuka. 

Walka finałowa MP Low kick Patryka Proszka.

Przeciwnikiem Patryka Proszka będzie Michał Bławdziewicz z warszawskiej Palestry. Z kolei rywalem Tomasza Klimiuka będzie Wojciech Stawicki z klubu Spartakus Świdwin. Co ciekawe – walka będzie rewanżem za finał MP Low Kick 2015, w którym Tomasz Klimiuk pewnie wypunktował Stawickiego.

Nagranie walki Klimiuk vs Stawicki z MP Low Kick 2015.

Niesamowicie ciekawie zapowiadają się “undercardy” gali. Zarówno ten z walkami zawodowymi jak i pro-am zawierają arcyciekawe zestawienia. Beda to pojedynki zawodników, którzy nie raz spotykali się (lub powinni się spotkać) na imprezach amatorskich PZKB.

Pojedynek Macieja Grzegorzewskiego z Białegostoku z Maćkiem Garbaczewskim z Siedlec będzie doskonałą okazją do wyjaśnienia niesmaków dotyczących starcia tych zawodników na Pucharze Polski Low Kick w 2014 roku. Tamtą walkę zwyciężył Garbaczewski i to on ostatecznie pojechał z kadrą do Bilbao, choć ranking PZKB wskazywał, że to zawodnik z Białegostoku zebrał więcej “punktów” w trakcie sezonu.

Nieznane jest jeszcze nazwisko rywala Eliasza Jankowskiego, który w świetnym stylu zdobył ostatnio złoty medal na MP Low Kick pokonując Janka Lodzika. Nagranie TKO znajdziecie tu.

Wspomniany Jan Lodzik z Legionowa na gali DSF zmierzy się z Michałem Królikiem z PACO Katowice. Walka w umownym limicie -65 kg (zawodnicy na walczą normalnie w -60 kg Królik i -63,5 kg Lodzik) choć odbędzie się na zasadach pro-am to nadal jest niesamowicie ciekawym zestawieniem. Zarówno Lodzik jak i Królik mają bardzo ofensywny styl walki, dodatkowo Janek będzie pewnie szukał odbudowania się po porażce przez TKO z Jankowskim. Starcie zapowiada się o tyle ciekawie, że Lodzik to ciągle bardzo młody zawodnik ale jak widać wysoko stawia sobie poprzeczkę.

Ciekawie zapowiada się także walka Kamila Jenela (PACO Katowice) z Wojtkiem Kosowskim (Palestra Warszawa). Zawodnicy zwyciężyli w swoich ostatnich zawodowych walkach. Kamil Jenel pokonał na gali BoW Extra 2 Bartosza Fryca, a Wojtek Kosowski podczas gali Fighters Night 3 przez KO pokonał Milana Kovaca.

Na gali zobaczymy także Daniela Kolasińskiego z Palestry Warszawa, który na poprzedniej gali DSF dał świetne show i bardzo pewnie na punkty zwyciężył z Dominikiem Szczodruchem. 18 kwietnia zmierzy się z Marcinem Marciszewskim z Siedlec.

Pełna relacja z gali DSF Kickboxing Challenge: Bitwa w Piasecznie.

W walce rankingowej zobaczymy także Radka Paczuskiego, który pokonał ostatnio Kamila Rutę podczas MP Low Kick w Kobyłce. Nagranie walki Paczuski vs Ruta. Jego przeciwnikiem będzie Mateusz Rycerski z klubu SKS KB Victoria Szydłowiec.

 

Pełna karta walk:

Main Event – Walka o Pas Mistrzowski DSF Kickboxing Challenge:

 • K-1 -56 kg: Krystina Stojchevska (Macedonia) vs Dorota Godzina

Co-Main Event:

 • K-1 -81 kg: Miki Ivanovski Macedonia vs Kamil Ruta (Wicher Kobyłka)

Extra Fight:

 • Full contact -81 kg Dimitar Gjorgjiev (Macedonia) vs Łukasz Wichowski

Turniej K-1 +91 kg:

 • Patryk Proszek (Gwardia Zielona Góra) vs Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa)
 • Tomasz Klimiuk (Human Białystok) vs Wojciech Stawicki (Spartakus Świdwin)

Superfighty (walki zawodowe):

 • -70 kg: Maciej Grzegorzewski (Human Białystok) vs Maciej Garbaczewski (TKKF Siedlce)
 • -65 kg: TBA vs Eliasz Jankowski (Olimp Legnica)
 • -75 kg: Kamil Jenel (Paco Katowice) vs Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa)
 • -81 kg: Radek Paczuski (Radość Boxing Team) vs Mateusz Rycerski (SKS KB Victoria Szydłowiec)

Walki rankingowe Pro-Am:

 • -65 kg: Jan Lodzik (Tajfun Legionowo) vs Michał Królik (Paco Katowice)
 • -75 kg: Daniel Kolasiński (Palestra Warszawa) vs Marcin Marciszewski (TKKF Siedlce)

 

8.-Grafika-na-FB 7.-Grafika-na-FB 4.Grafika-na-FB.-

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*