Sześć medali dla Reprezentacji Polski K-1 na The World Games 2017 – Kasperski i Waliczek ze złotem

0
217

Jako pierwsi o brązowych medalach dowiedzieli się Małgorzata Dymus oraz Wojciech Kazieczko. Ich niedoszli dzisiejsi rywale oddali walkowery z powodu kontuzji. Podobnie musieli się niestety zachować Aleksander Kalicki, któremu kontuzja uniemożliwiła wyjście do walki o brąz, Michał Turyński oraz Arek Kaszuba. W przypadku reprezentanta RKSW chodziło o złamaną szczękę, a zawodnik Fightera Wrocław poważnie stłukł śródstopie.

W pierwszym “polskim” finale wystąpił Michał Ronkiewicz. Wrocławski zawodnik stoczył bardzo mocny bój z francuskim kickbokserem Zakarią Laaoutanim. W drugiej rundzie Francuz doprowadził do liczenia, ale Ronkiewicz walczył do końca i ostatecznie przegrał na punkty.

Żadnych problemów w finale swojej kategorii nie miała Marta Waliczek, która bardzo pewnie wypunktowała Melissę Aceves Martines. Tym samym Marta Waliczek zdobyła pierwszy złoty medal dla Kadry Polski.

Podobnie Dawid Kasperski, który do finału wyszedł na przeciw Bośniakowi Mesudowi Selimovicowi. Polak zdobył przewagę w pierwszej rundzie i do końca walki nie pozwolił rywalowi jej zniwelować.

Ostatni finał z udziałem Polaka to walka Mateusza Pluty z Igorem Darmeshkinem. Polak od początku pojedynku prowadził 2:0 jednak rywalowi udało się odrobić straty i ostatecznie walka zakończyła się 3:0 na korzyść Rosjanina.

Tym samym Polacy walczący w K-1 zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.