Trzy medale przywieźli Polacy z Mistrzostw Krajów Bałtyckich IFMA/EMF 2016

Mistrzostwach Krajów Bałtyckich IFMA/EMF 2016 odbywały się w mieście Troki na Litwie w dniach 29-31 stycznia 2016 roku.

Polski Związek Muaythai wysłał na w/w zawody Reprezentację w składzie: trener Rafał Simonides, zawodnicy Dawid Mirkowski (junior 75 kg), Oskar Siegert (senior 63,5 kg), Łukasz Radosz (senior 86 kg). W Mistrzostwach udział wzięło 6 Państw tj. Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Rosja, Polska. Białoruś wysłała bardzo liczną Reprezentację na te zawody przeszło 40 zawodników i zawodniczek.

Trójka naszych zawodników zakończyła udział w Mistrzostwach z kompletem medali. Wywalczyliśmy dwa srebra (Dawid Mirkowski, Oskar Siegert) oraz brąz (Łukasz Radosz).

2(14)

Dawid Mirkowski swoją pierwszą walkę z Litwinem wygrał przez nokaut w 1 rundzie. Podobnie zakończyła się jego druga walka – KO w pierwszej rundzie. Obie walki zakończył kolanami. Z kolei w finale spotkał się z przeciwnikiem z Białorusi, przegrywając nieznacznie na punkty.

3(14)

Oskar Siegert pierwszą walkę również kończy w 1 rundzie nokautując przeciwnika z Litwy. Z kolei w finale po wyrównanej walce ulega na punkty podobnie jak Dawid przeciwnikowi z Białorusi.

4(4)

 

Łukasz Radosz w swojej pierwszej walce zmierzył się z Litwinem. Łukasz po zdominowaniu 1 rundy i pewnym wygraniu jej na punkty w 2 rundzie doznał rozcięcia nosa po czym sędziowie przerwali walkę zaliczając ją na poczet zawodnika z Litwy.

Warto także nadmienić, że podczas oficjalnego rozpoczęcia gali finałowej trener Rafał Simonides wykonał na ringu pokazowy taniec Wai Khru.

Gratulujemy naszym zawodnikom dobrej postawy i wywalczonych medali. Wierzymy, że ten start będzie kolejną cegiełką w przygotowaniach do The World Games 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*