WAKO Pro: Michał Turyński zmierzy się z mistrzem K-1 World Grand Prix podczas gali w Bośni i Hercegowinie. Stawką pas Mistrza Świata WAKO Pro Low Kick

Michał Turyński, zawodowy mistrz świata WAKO Pro i były pretendent do pasa mistrzowskiego DSF KC, wystąpi na gali w Bośni i Hercegowinie gdzie zmierzy się z Antonio Plazibatem.

Michał Turyński zdobył tytuł Mistrza Świata Wako PRO Low Kick pokonując Dzevada Poturaka na gali No limit 8 w marcu 2016 roku. Trofeum bronił jak dotąd jeden raz i miało to miejsce na gali DSF KC w lutym tego roku, gdzie ponownie pokonał Poturaka. Pomiędzy tymi pojedynkami Turyński walczył siedmiokrotnie i pięć z tych walk wygrał, między innymi z Catalinem Morosanu na gali Glory w Chicago.

Antonio Plazibat to 24-letni zawodnik z Chorwacji. Jest między innymi zwycięzcą 8-osobowego turnieju K-1 WGP z 2017 roku, gdzie pokonał Ibrahima ElBouniego, Makoto Ueharę i K-Jee. Tytuł mistrzowski K-1 WGP utracił już w pierwszej obronie ulegając Holendrowi Roelowi Maannartowi na gali w Saitamie. Ostatni raz Plazibat walczył na gali ONE Championship gdzie uległ litewskiemu zawodnikowi Sergeiowi Maslaboyevowi.

Gala odbędzie się 24 listopada, a walka Turyński vs Plazibat będzie walką wieczoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*