Walka roku w Polsce 2016 – Maciej Zembik vs Mateusz Rajewski [full fight video]

Rok 2016 był dobry dla polskiego kickboxingu. Mieliśmy okazję oglądać kilku zawodników na światowych arenach, z lepszym lub gorszym skutkiem, ale polskie podwórko nie zostawało w tyle.

W 2016 roku odbyło się wiele gal, między innymi federacji DSF Kickboxing Challenge. Choć organizacja nie zawsze zachwycała zestawieniami (szczególnie jeśli chodzi o walki wieczoru) to undercardy zawsze były mocne, a to ze względu na zestawianie zawodników z Polski, którzy nigdzie indziej nie mieli by okazji zmierzyć się w formule pro.

Na grudniowej gali DSF Kickboxing Challenge Mateusz Rajewski miał zmierzyć się z Niemcem Andreiem Bruhlem, który wypadł z walki przez występ nna gali Glory, która odbyła się z Niemczech tydzień wcześniej. W zastępstwo za Niemca do walki wyszedł Maciej Zembik, który na co dzień walczy kategorię wagową niżej i w dodatku w MT.

Dodając do tego walkę na MFC, którą 2 tygodnie wcześniej stoczył Zembik oraz różnicę stylu walki, a przede wszystkim różnicę gabarytu (Zembik walczy w 60-63 kg) wszystko przemawiało w tym przypadku za jednostronnym pojedynkiem na korzyść Rajewskiego.

Jednak w restauracji Champions’ Sport Bar odbyła się wojna w ringu. Nie była to najbardziej krwawa, dramatyczna walka roku, z liczeniami i come-backami (jak Jarraya vs Ben Moh) ale “style makes the fight” i w tym przypadku obaj wznieśli się na wyżyny szybkości, precyzji i dynamiki w ringu. Takie “czyste” walki, toczone na bardzo wysokich obrotach do samego końca, po prostu aż miło się ogląda.

Pełne nagranie walki:

Mateusz Rajewski vs Maciej Zembik kickboxing… by bajera77

Runner up:

Paweł Biszczak vs Tomasz Gromadzki; FEN 14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*