Walka Ruta vs Jenel o pas mistrzowski DSF na gali “Najlepsi z najlepszych” – nowy projekt DSF Kickboxing Challenge

fot. Paweł Grabowski / DSF KC

Na konferencji prasowej, która odbyła się w miniony poniedziałek w Warszawie, organizacja DSF Kickboxing Challenge zapowiedziała nowy projekt pod nazwą “Najlepsi z najlepszych”. Pierwsza gala tego typu odbędzie się jeszcze w tym roku w podwarszawskich Ząbkach.

Założeniem projektu jest wyłanianie pretendentów do walk o pasy mistrzowskie w poszczególnych kategoriach za pomocą ośmioosobowych turniejów. Pierwsza tego typu gala z turniejem odbędzie się w Ząbkach pod Warszawą, a sam turniej odbywał się będzie w kategorii do 81 kg. Zawodnicy do turniejów mają być typowani z pośród zawodników rywalizujących pod jurysdykcją PZKB.

Zwieńczeniem ząbkowskiej gali będzie walka Kamila Ruty w obronie pasów Zawodowego Mistrza Polski PZKB i pasa mistrzowskiego organizacji DSF. Ruta zmierzy się z bardzo doświadczonym Kamilem Jenelem, który do niedawna bardzo dobrze radził sobie walcząc w Beneluksie.

Kamil Ruta powrócił do organizacji i zdobył wakujący pas mistrzowski kategorii -81 kg w pojedynku z Pawłem Gierzyńskim na gali DSF 9 w Warszawie. Kamil Jenel ostatnią walkę stoczył na gali Silesian Profesional Kickboxing w kwietniu tego roku, kiedy pokonał Milana Kratochvila. Wcześniej walczył między innymi dla organizacji FEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*