Walki, które powinny odbyć się w Polskim K-1 w roku 2018: Waga ciężka

Rok 2017 za nami, a więc po okresie podsumowań czas na planowanie i dywagowanie na temat przyszłości. oto kilka zestawień, które naszym zdaniem powinny odbyć się w 2018 roku. Zaczynamy od królewskiej kategorii wagowej.

fot. King Artur/KOK/FEN

Polskie zawodowe K-1 jest podzielone, jak w każdym innym kraju, za względu na przynależność zawodników do poszczególnych organizacji, ale także na zawodników PZKB i tych z poza PZKB. O ile pierwszy podział jest oczywisty, wynikający z kontraktów i zobowiązań zawodowych, to drugi jest nieco mniej oczywisty, ale i mniej “blokujący” w kwestiach ewentualnych zestawień. Posiłkując się rankingiem chciałbym wskazać kilka walk, które moim zdaniem powinny odbyć się w polskim K-1 w roku 2018. 

Waga ciężka to oczywiście wyczekiwany przez wielu kibiców pojedynek Michał Turyński vs Arkadiusz Wrzosek. Turyński jest obecny na scenie polskiego K-1 od wielu lat i obecnie można powiedzieć, że jest w szczytowym momencie swojej kariery. Wygrana na Glory (z którą to wciąż ma kontrakt), względnie udany wyjazd na prestiżowy turniej do Chin oraz efektowne zwycięstwa na galach DSF to ostatnie osiągnięcia zawodnika Fightera Wrocław. Do idealnie zakończonego sezonu zabrakło tylko wygranej w walce o pas z Petrem Romankeviczem

fot. DSF KC

Arek Wrzosek to z kolei zawodnik, który dopiero zaczyna karierę w zawodowym K-1 i jest jednym z tych zawodników, którzy nie mają “backgroundu” amatorskiego. Ostatni rok w wykonaniu Wrzoska to świetne walki dla FEN i organizacji Granda PRO. Zwyciężał w walkach z bardziej doświadczonymi zawodnikami jak Niko Falin czy Kai Durak. Podobnie jak w przypadku Michała Turyńskiego i Romankevicza, wisienką na torcie w tym bardzo udanym roku dla zawodnika z Warszawy mogło być zwycięstwo nad Colinem Georgem podczas gali w Dubaju, jednak Wrzosek przez chwilę nieuwagi przegrał tą walkę w ostatnich sekundach trzeciej rundy. 

fot. FEN

Pojedynek tych zawodników na ta chwilę uniemożliwiają zobowiązania kontraktowe obydwu, ponieważ Turyński związany jest z DSF KC, a Wrzosek z FEN, dla którego jest bardzo cennym zawodnikiem. W ubiegłym roku w internecie rozgorzała dyskusja pomiędzy zawodnikami, którzy wzajemnie wyzywali się do pojedynku i zapewniali o swoim zwycięstwie jeśli miałoby do niego dojść. Jest to jedna z tych walk, która mogłaby ustawic czoło rankingów w Polsce, ponieważ zawodnicy w ostatnim czasie wymieniali się pozycją lidera. W najbliższym czasie Turyński podejdzie do drugiego starcia z Dzevadem Poturakiem, a Wrzosek zmierzy się, także w walce rewanżowej, z Arturem Bizewskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*