Walki, które powinny odbyć się w Polskim K-1 w roku 2018: Waga średnia

Waga średnia (według podziału ISKA/Glory) to kategoria do 85 kg. Jedno ze starć wprost z naszego rankingu jest już zaplanowane na marzec przez FEN - Radek Paczuski spotka się w ringu ze Stanisławem Zaniewskim. Ale czy w tej kategorii są jeszcze inne walki, które powinny się odbyć?

Pojedynek, który odbędzie się na FEN 20 czyli Radosław Paczuski vs Stanisław Zaniewski to prawdziwa wojna doświadczenia z młodością i głodem zwycięstw. Zaniewski to bardzo doświadczony zawodnik, który na scenie jest obecny od kilkunastu lat, a Paczuski to głodny sukcesów relatywnie młody kickbokser, który idzie od zwycięstwa do zwycięstwa, a aktualnie celuje w pas mistrzowski organizacji FEN.

Mimo, że to zestawienie jest prawdziwym “clash of the titans” to jest jedno ewentualne starcie, którego kibice w całej Polsce domagają się już od dłuższego czasu. Mowa oczywiście o pojedynku pomiędzy Radosławem Paczuskim, a Dawidem Kasperskim.

fot. DSF KC

Radosław Paczuski jest obecnie zawodnikiem organizacji FEN, dla której stoczył już kilka zwycięskich walk i zawsze zapewniał kibicom ogromne emocje, czy to w ringu czy w klatce. Obecnie szykuje się do walki mistrzowskiej, w której stanie naprzeciw #1 naszego rankingu – Stanisławowi Zaniewskiemu. W przeszłości Paczuski mierzył się i wygrywał z takimi zawodnikami jak Florian Kroger, Mello van Roosmalen, czy Jermaine Scott. Paczuski od niedawna przeniósł się do kategorii -85 kg, wcześniej startując w -81 kg. W tej wadze zdobył też pas mistrzowski federacji DSF KC pokonując Pawła Gierzyńskiego. Z informacji jakie pojawiają się w sieci Paczuski jest bardzo mocno zainteresowany pojedynkiem z mistrzem organizacji MFC Pawłem Jędrzejczykiem, ale na tym etapie wszystko wskazuje, że do tego pojedynku nie dojdzie. 

Dawid Kasperski, który od bardzo dawna występuje w kategorii -85 kg w ostatnim czasie zwiększył częstotliwość oraz ilość zawodowych pojedynków. Obecnie reprezentujący Team Holzken zawodnik walczył już dwukrotnie na galach DSF KC pokonując bardzo mocnych zagranicznych rywali (Boubaker El Bakouri oraz Mehid Buoanane). W 2016 roku pokonał także Mello van Roosmalena, z którym walczył także Paczuski. Warto wspomnieć też ogromne doświadczenie Kasperskiego z ringów amatorskich, na których stał się wręcz dominatorem, seryjnie kolekcjonując medale imprez krajowych i międzynarodowych. Bilans zawodowych walk Dawida z 2017 roku to 2-2, a jedyne porażki odnosił poza granicami Polski. 

Zestawienie Paczuski – Kasperski było rozpatrywane przed ubiegłoroczną październikową galą FEN we Wrocławiu, jednak ostatecznie Radek nie wystąpił na tej gali i o pas mistrzowski walczyć będzie dopiero w marcu w Warszawie. W obecnej sytuacji kontraktowej, gdzie Dawid związany jest z DSF, a Radek z FEN raczej nie ma szans na taki pojedynek przed wypełnieniem kontraktu przez którąś ze stron. Wątpliwa jest też ewentualna obecność Paczuskiego na którejś z przyszłych gal DSF KC, z uwagi na to, że zawodnik z tej właśnie organizacji odszedł do FEN. 

Biorąc pod uwagę, że zawodnicy mają kontrakty terminowe, albo z określoną liczbą walk to do tej walki w 2018 roku raczej nie dojdzie i kibice będą mieli kolejny rok na zastanawianie się jak mogłaby ona przebiegać. Sytuacja mogłaby się skomplikować jeszcze bardziej, gdyby Dawid Kasperski stanął do walki o pas mistrzowski organizacji DSF KC i go zdobył. Na tą chwilę w walce o pas w tej kategorii zmierzą się inni zawodnicy, ale nie wykluczone, że Kasperski będzie pierwszym w kolejce pretendentem. 

Pojedynek mistrz FEN vs mistrz DSF to oczywiście materiał na kasową walkę, zarówno w Warszawie jak i we Wrocławiu, ale wystawiać swojego mistrza na gali innej federacji… raczej nie zgodzi się na to żaden promotor. 

A kibicom zostaje więc dalsze czekanie…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*