Warszawska Granda XVIII, jubileuszowa edycja “na pięści i giry” [wideo]

“WARSZAWSKA GRANDA” to impreza sportowa mająca charakter międzyklubowych sparingów szkoleniowych. Wydarzenie zapoczątkowane przez Karola Ładę, trenera Legia Fight Club, urosło do niespotykanych w Polsce rozmiarów. Łącznie odbyło się 18 edycji, z czego 8 bokserskich i grapplingowych. Pozostałych 10 Grand to walki “na pięści i giry” czyli K-1 i Muay Thai.

23

Podczas Grandy walki odbywają się w trzech klasach, zależnie od doświadczenia zawodnika. To trener decyduje o umieszczeniu zawodnika w danej klasie. Pisząc o niespotykanych dotąd w Polsce rozmiarach mamy na myśli średnią ilość 25 walk na edycję, a więc 250 walk do tej pory, a to daje liczbę ok 500 zawodników, którzy mogli sprawdzić się w “warunkach bojowych”. Wyjście do ringu na podwyższeniu, publiczność i doping… to wszystko sprawia, że mimo kasków i rękawic 16oz, zawodnicy mogą po części oswoić się ze stresem jaki towarzyszy pierwszym startom na zawodach.

Sparingi gromadzą kluby nie tylko z Warszawy. Do Legia Fight Club przyjeżdżają też zawodnicy z Podlasia, Łódzkiego czy Warmii i Mazur.

Całość jest transmitowana na żywo przez telewizję internetową Fightime.pl. Niżej znajdziecie wideo z ostatniej edycji. Kolejna już pod koniec stycznia 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*