WBSS: Usyk pokonuje Briedisa – mocny kandydat do walki roku 2018 [HL video]

Kibice poznali pierwszego finalistę turnieju WBSS. Po prawdziwej ringowej wojnie na gali w Rydze Alexander Usyk pokonał Marisa Briedisa.

Kibice zebrani w Rydze by śledzić pierwszy półfinał turnieju WBSS, w którym spotkali się Alexandr Usyk i Mairis Briedis dostali od zawodników prawdziwą ucztę bokserską i to w kategorii crusier, która do niedawna uważana byłą za umierającą. Tak o tej walce pisali koledzy z portalu Bokser.org:

Już początek pokazał, jak ten pojedynek będzie wyglądał. Być może silniejszy fizycznie Łotysz koncentrował się na mocnych sierpach, tymczasem bardziej lotny i lepiej poukładany technicznie Ukrainiec tańczył i po prostu wyrzucał z siebie luźnie ciosy. Szczególnie prawy jab musiał przeszkadzać rywalowi, bo używał go niczym karabin maszynowy. Nieustannie. W końcówce trzeciej rundy po przypadkowym zderzeniu głowami Usykowi pękł łuk brwiowy, ale narożnikowi udało się uporać z tą kontuzją. Czwarta runda okraszona znakomitymi wymianami po obu stronach. Równo z gongiem kończącym piąte starcie mistrz WBO trafił lewym podbródkowym. W siódmym strzelił z kolei długim lewym sierpowym przy linach, po czym ponowił akcję i poprawił jeszcze kilkoma lżejszymi uderzeniami.

Przewaga Usyka powiększyła się w dziewiątej odsłonie, jednak Briedis uratował się mocnym prawym podbródkowym, jakim ostudził na moment zapędy przeciwnika. W dziesiątym oraz jedenastym starciu trwało obustronne bombardowanie. Optycznie wyglądało to w miarę równo, ale obie odsłony tak naprawdę nie można było nie dać Ukraińcowi. Robił odrobinę więcej, ale z pewnością więcej. Do ostatniej rundy Usyk wyszedł z zamiarem przypieczętowania sukcesu. Półtora minuty obijał Briedisa, jednak zagapił się na moment, zainkasował bardzo mocny prawy sierpowy w okolice skroni i wydawało się nawet przez moment, że jest lekko zraniony. Szybko jednak wrócił do siebie i w ostatnich sekundach znów rzucał ciosami niczym z karabinu maszynowego.

Źródło: bokser.org

Mairis Briedis karierę ze sportami walki zaczynał od kickboxingu. Jest między innymi Mistrzem Europy z 2008 roku. W finale turnieju w Warnie pokonał Polaka Rafała Aleksandrowicza

Walka Usyka z Briedisem była prawdziwym świętem boksu i mimo, że mamy dopiero styczeń to jest mocnym kandydatem do miana walki roku. Niżej znajdziecie krótki highlight z tej dwunastorundowej wojny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*