WBSS:Krzysztof Głowacki znokautowany! Skandaliczna walka w Rydze [mmarocks.pl]

Krzysztof Głowacki (31-2-0) został znokautowany w 3 rundzie pojedynku na Łotwie. Niestety bój był pełen skandali, druga runda została przeciągnięta na około 8-10 sekund, a w dodatku Briedis zaatakował Polaka łokciem, za co sędzia odjął mu punkt.

Gdyby tego było mało, w trzeciej odsłonie między liny wtargnął sekundant miejscowego zawodnika. Pierwsza runda powinna pójść na konto  „Główki”. Trzecie starcie było ewidentnie z góry skazane na porażkę. Polak nie był w stanie nawiązać wymiany z Briedisem. Łotysz po prostu dobił półprzytomnego rywala.

Nie da się zgodzić z werdyktem tej walki,  Mairis powinien zostać zdyskwalifikowany. W wywiadzie po walce został zapytany, czy słyszał gong w 2 rundzie, odpowiedział twierdząco, że dobrze o tym wiedział. Co więcej, przyznał się, że cios łokciem to odpowiedź na przypadkowy cios w tył głowy ze strony Krzysztofa.

Sędzią starcia był 74-letni Robert Byrd, jednak kompletnie nie radził sobie z rozwojem sytuacji w ringu. Nie potrafił nawet podjąć odpowiedniej decyzji, aby Głowacki  mógł dojść do siebie po otrzymaniu łokcia. Nie da się ukryć, że polscy kibice domagają się złożenia protestu, ale według reporterów i ekspertów w studio TVP Sport sytuacja jest bardzo ciężka, dodatkowo Mairis walczył na swoim terenie. Relację z gali Sauerlanda „runda po rundzie” znajdziesz tutaj.