Weronika Zygmunt vs Klaudia Pawicka na gali Ladies Fight Night w Łodzi – informacja prasowa

Pierwszym kobiecym pojedynkiem MMA jaki obejrzą widzowie podczas gali Ladies Fight Night w Hali Sportowej, przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21 w Łodzi, będzie starcie Klaudii Pawickiej, reprezentującej klub Nastula Team Warszawa i Weroniki Zygmunt z klubu Champion Fight Time Kraków. Pojedynek, do którego dojdzie w dniu 11-go grudnia 2015, odbędzie się w wadze słomkowej, do 52 kilogramów.

24-letnia Klaudia Pawicka to podopieczna mistrza olimpijskiego w Judo, Pawła Nastuli i Grzegorza Trędowskiego, znanego w środowisku sportów walki zawodnika MMA. Sportową przygodę zaczynała od Wushu, gdzie walczyła w formule Sanda zdobywając Mistrzostwo Polski. Była także Mistrzynią Polski w Thaiboxingu i trzecią zawodniczką Mistrzostw Świata w Kickboxingu, w formule K-1. W MMA debiutowała w październiku bieżącego roku, ulegając Sylwii Juśkiewicz. W uznaniu za dzielną postawę podczas tej walki otrzymała kolejną szansę właśnie na Ladies Fight Night.

Weronika Zygmunt jest rówieśniczką swojej rywalki i utytułowaną zapaśniczką. Trenując przez 12 lat zapasy była wielokrotną Mistrzynią Polski w różnych kategoriach wiekowych. Zdobywała też Puchar Polski w zapasach. Od 2011 do 2014 roku startowała w formule Submission Fighting zdobywając tytuły mistrzyni kraju ADCC. Rozwijała także swoje stójkowe umiejętności wygrywając w formule Sanda turniej Dragon Cup. W listopadzie 2014 roku podczas Amatorskich Mistrzostw Świata WKF w Pradze zdobyła złoty medal w formule MMA pokonując doświadczoną gwiazdę ukraińskich Sztuk Walki i wielokrotną mistrzynię świata Lenę Ovchynnikovą. W zawodowym MMA walczyła dwukrotnie ulegając Czeszce, Sormovej i znacznie cięższej od siebie, Izabeli Badurek, byłej zawodniczce UFC.

 

Gala odbędzie się w kooperacji z wydarzeniami sportowymi w ramach Mistrzostw Europy WPA. Blisko 200 zawodników i kilka tysięcy spodziewanych gości wypełni weekend ze sportami walki i sportami siłowymi. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Łodzi, Tytan Team i Fight Club Łódź. Gala „Ladies Fight Night” odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21. Początek imprezy o godzinie 19.00. Wstęp na galę jest wolny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*