WLC: Saładiak będzie bronił tytułu Mistrza Świata. Leduc vs Baczynski walką wieczoru

Na gali WLC: King of Nine Limbs w co-main evencie wystąpi Mistrz Świata z Polski Artur Saładiak. Polak będzie walczył w obronie tytułu, który zdobył w czerwcu ubiegłego roku.

Trenujący w UK Artur Saładiak uważany jest za jednego z najlepszych na świecie zawodników Lethwei co potwierdził zdobywając wspominany pas w wadze półśredniej pokonując Saw Ba Oo. Na gali MTGP24 w kwietniu tego roku Saładiak pokonał bardzo wysoko notowanego Giannisa Skordilisa ze Storm Gym.

Rywalem Polaka w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego będzie Ukrainiec Sasha Moisa. Jest on mistrzem swojego kraju w Muay Thai, a do świadomości kibiców Lethwei przedarł się nokautując w swoim debiucie supergwiazdę Shwe Yar Mana.

Walką wieczoru gali WLC będzie pojedynek, w którym stawką będzie pas Mistrza Świata w wadze cruiser. O tytuł zawalczą Dave Leduc i weteran UFC Seth Baczynski.

Gala WLC odbędzie się 2 sierpnia w Birmie na Mandalar Thiri Indoor Stadium i będzie transmitowana na żywo na antenie Canal + oraz na platformie UFC Fight Pass.