Wojciech Kosowski vs Muchahit Kulak na IMBIRIANDA Fighters Night – informacja prasowa

Źródło: materiały prasowe.

Walką wieczoru na Gali Kickboxingu Zawodowego K-1 Rules IMBIRIADA FIGHTERS NIGHT 4, 20 czerwca w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, jest walka Wojciecha Kosowskiego z tureckim zawodnikiem Mücahitem Kulakiem. Jest to walka o pas Zawodowego Mistrza Polski w kategorii wagowej 75 kg.

Wojciech Kosowski, to 30 letni reprezentant klubu PALESTRA Warszawa thai&kickboxing gym, który jest jednocześnie od 2006 roku Członkiem Kadry Narodowej Muay Thai, od 2010 roku Członkiem Kadry Narodowej K1. Od początku kariery wszystkie walki (poza dwoma w początku kariery stoczonymi w 81 kg) stoczył w kategorii wagowej 71-75 kg. Trenerem prowadzącym Kosowskiego jest Łukasz Rola. Wojciech Kosowski jest laureatem Stypendium Ministra Sportu za wybitne osiągnięcie sportowe w 2007 roku.

Kosowski na ringu walczy i zdobywa tytuły od wielu lat, ale co ciekawe ma również osiągnięcia w innych dziedzinach sportu. Jest zdobywcą wielu medali na zawodach pływackich i ratowniczych WOPR w latach 1994 – 2004.

W swoje karierze stoczył ponad 80 stoczonych pojedynków w pełno-kontaktowych formułach walki, w tym 46 walk w Muay Thai i 33 w K-1 rules. To 10-krotny Mistrz Polski. Pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył w 2006 na zawodach Muay Thai WMF PZKB w Warszawie. Kolejne lata to kolejne tytuły mistrzowskie w Muay Thai zdobyte w 2009 rok na Mistrzostwach Polski w Łącku, 2011 na Mistrzostwach Polski w Świebodzicach, w 2012 w Krynicy Zdróju oraz w 2013 i 2014 na Mistrzostwach Polski w Pomiechówku. Wojciech Kosowski ma na swoim koncie również tytuły Mistrza Polski K-1 rules, zdobyte na Mistrzostwach Polski w 2010 roku w Starachowicach, w 2011 roku w Skarżysku-Kamiennej i 2012 w Świebodzicach. Kosowski zdobył również dwukrotnie Tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Muay Thai, pierwszy raz w 2009, a drugi raz 2010 roku.

Wojciech Kosowski jest zdobywcą Pucharu Świata Thai-boxing w Szeged/Węgry w 2007 r., Pucharu Świata WAKO w K-1 rules w Szeged/Węgry w 2010 roku oraz srebrnego medalu w Pucharze Świata K-1 w Szeged/Węgry w 2012.

Jest dwukrotnym Mistrzem Świata w Muay Thai. Tytuły te zdobył na Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF w Bangkoku/ Tajlandia w 2012 oraz na Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF ProAm w Pattaya/Tajlandia w roku 2014. Na jego koncie jest również Mistrzostwo Europy Muay Thai z 2011 zdobyte na zawodach Muay Thai WMF ProAm na Ibizie/Hiszpania. Zdobywał również wielokrotnie srebrne i brązowe medale w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii (brązowy medal w 2007 roku), Austrii (brązowy medal w 2011 roku), Węgrzech (brązowy medal w 2011 i ), Tajlandii (brązowy medal w 2010, 2011, 2012, 2013 roku).

Wojciech Kosowski stoczył 7 walk zawodowych. Na Gali The Gladiators K-1 Rules we Wrocławiu pokonał Tomasza Gromadzkiego z PACO Team Katowice.

Występ na obecnej edycji gali Fighters Night nie jest jego pierwszym. Brał udział w drugiej edycji gali, gdzie wygrywając walkę z Dominikiem Pazdanem z Diamentu Pstrągowa zdobył pas Zawodowego Mistrza Polski w K1. Walczył również i w poprzedniej edycji gali tj. Fighters Night 3 w Kielcach, która odbyła się z okazji 25-lecia PZKB. Na tej gali przeciwnikiem Wojtka był Milen Kovac, zawodnik słowackiego klubu Ares Gym. Pomimo osłabienia spowodowanego przeziębieniem jakiemu uległ Kosowski przed galą, zaatakował on przeciwnika silnymi ciosami, stosując technikę ciągłego presingu i potężnych kopnięć lowkick i middlekick. Zaowocowało to rozstrzygnięciem walki na jego korzyść. Kosowski wygrał w I rundzie trafiając w głowę przeciwnika back fistem, którym pozbawił rywala świadomości.

Tym razem przeciwnikiem Wojciecha Kosowskiego będzie zawodnik 25 letni Mücahit Kulak. Świetnie zbudowany zawodnik turecki, ważący 75 kg i posiadający 185 cm wzrostu, to tegoroczny Mistrz Turcji Kickboxingu. Ma na swoim koncie stoczony aż 175 walk amatorskich. Jest trzynastokrotnym Mistrzem Istambułu w Kickboxingu. Zdobył tytuł Mistrza Świata ISKA. Mücahit Kulak to również Mistrz Turcji w Muay Thai.

Mücahit Kulak stoczył również 15 walk zawodowych, z których większość bo aż 11 było wygranych. Walczył między innymi z Marco Piqué aktualnym Mistrzem Świata Wagi Średniej Światowego Stowarzyszenia Muay Thai Full Contact.

20 czerwca na Gali staną naprzeciwko siebie dwaj różni zawodnicy. 25 letni Mücahit Kulak góruje nad Wojtkiem ilością stoczonych walk amatorskich jak i zawodowych, natomiast 30 letni Wojciech Kosowski pomimo mniejszej ilości walk amatorskich i zawodowych posiada imponującą ilość zdobytych tytułów mistrzowskich zdobytych na mistrzostwach krajowych jak i zagranicznych. Co przeważy? Zdobyte tytuły Polaka w walkach amatorskich czy doświadczenie zdobyte w walkach zawodowych zawodnika Tureckiego. Wszystkie okaże się już sobotę. Miejmy nadzieję, że i tym razem reprezentujący nasz kraj Wojciech Kosowski pokarze swoją wysoką klasę i pokona Mücahita Kulaka reprezentującego Turcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*