Wojciech Kosowski vs Pavel Abozny na gali IMBIRIADA Fighters Night 5

W  kategorii wagowej -75 kg spotka się dwóch świetnie zbudowanych zawodników: reprezentant Polski Wojciech Kosowski mający 184 cm wzrostu oraz pochodzący z Białorusi Pavel Abozny, który ma  178 cm wzrostu. Obaj bardzo utalentowani i doświadczeni zawodnicy.

Wojciech Kosowski to 31 letni reprezentant klubu Palestra Warszawa, który jest jednocześnie od 2006 roku członkiem Kadry Narodowej Muay Thai, a od 2010 roku członkiem Kadry Narodowej K1 oraz członkiem Kadry Narodowej Thai Kickboxing (Muay Thai w PZKB). Od początku wszystkie walki (poza dwoma na początku kariery stoczonymi w kategorii -81 kg) stoczył w kategorii wagowej 71-75 kg. Trenerem prowadzącym Wojciecha Kosowskiego jest Łukasz Rola.

Kosowski na ringu walczy i zdobywa tytuły od wielu lat. W swojej karierze stoczył ponad 80 pojedynków w pełno-kontaktowych formułach walki, w tym 46 walk w Muay Thai i 33 w K-1 Rules. Jest dwukrotnym Mistrzem Świata w Muay Thai, ma również na swoim koncie 7 walk zawodowych. Występ na najbliższejj gali Fighters Night nie jest jego pierwszym. Brał udział w poprzednich edycjach gali:Fighters Night 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas której pokonał Dominika Pazdana, który  trenuje w UKS Diament Pstrągowa. Kolejną galą była  Fighters Night 3 w Kielcach z okazji 25-lecia PZKB, podczas której przeciwnikiem Wojtka był Milan Kovac, zawodnik słowackiego klubu Ares Gym Zilina. Kosowski wygrał w I rundzie trafiając przeciwnika back fistem, który pozbawił rywala świadomości. Następną galą zawodową była Imbiriada Fighters Night 4 w Ożarowie Mazowieckim, gdzie na ringu stanął z bardzo utytułowanym zawodnikiem reprezentującym Turcję – Mucahitem Kulakiem. Polak wygrał z tureckim fighterem poprzez nokaut i Międzynarodowy Pas Mistrza Polski trafił w ręce Wojciecha Kosowskiego.

Tym razem przeciwnikiem polskiego Mistrza będzie 32 letni zawodnik reprezentujący Białoruś –  Pavel Abozny. To zawodnik , który też na swoim koncie ma światowe sukcesy m.in. tytuł Mistrza Europy WKA a także Międzynarodowego Mistrza PKBA.

Jesteśmy przekonani, że także tym razem reprezentujący nasz kraj Wojciech Kosowski zaprezentuje  wysoką klasę i nie odpuści swojemu przeciwnikowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*