Yangames 2018: Tomas Hron pokonuje przed czasem Piotra Romankevicha, Peter Aerts przegrywa z Janem Soukupem w walce legend, Patryk Proszek przegrywa w turnieju

Podczas gali Yangames 2018, która odbyła się w czeskiej Pradze 26 lipca, Peter Aerts powrócił do zawodowego ringu by zmierzyć się z lokalną legendą Janem Soukupem.

Walka nie była najbardziej zaciętym starciem w karierze obu weteranów i miała bardziej pokazowy charakter, ale mimo wszystko stała na bardzo wysokim poziomie technicznym jak na królewska kategorię wagową oraz zaawansowany wiek obydwu zawodników. Zwyciężył Jan Soukup, który jest nie tylko doświadczonym zawodnikiem K-1, mającym doświadczenie z turniejowych potyczek K-1 WGP, ale także bardzo utytułowanym zawodnikiem Karate Kyokushin.

Nagranie pojedynku znajdziecie tu.

W jednej z walk wieczoru czeski zawodnik Tomas Hron w pojedynku o pas Mistrza Europy WAKO Pro zmierzył się z aktualnym posiadaczem mistrzowskiego pasa DSF Kickboxing Challenge Piotrem Romankevichem z Białorusi. Czech sukcesywnie powiększał swoją przewagę, by w pierwszej z mistrzowskich rund zmusić Romankevicha do kapitulacji. Białorusin w pierwszej chwili zasygnalizował cios poniżej pasa, ale kiedy sędzia wyliczył go do 10 i zakończył pojedynek ten nie protestował.

W ośmioosobowym turnieju wagi ciężkiej, który został rozegrany na gali w Pradze, wziął udział polski zawodnik Patryk Proszek. Polak uległ w ćwierćfinałowej walce późniejszemu zwycięzcy całej rywalizacji Davidowi Vinsowi. Nagranie całej gali znajdziecie poniżej.

Wyniki gali:

  • +91 kg ćwierćfinał turnieju: David Vins pok. Patryka Proszka
  • +91 kg ćwierćfinał turnieju: Michal Janacek pok. Thomasa Froschauera
  • +91 kg ćwierćfinał turnieju: Jiri Stariat pok. Jana Beljajeva
  • +91 kg ćwierćfinał turnieju: Nikola Filipovic pok. Jhonnego Pereira
  • +91 kg: Jan Soukup pok. Petera Aertsa
  • +91 kg półfinał turnieju: David Vins pok. Michala Janaceka TKO 1 runda
  • +91 kg półfinał turnieju: Nikola Filipovic pok. Jiriego Stariata
  • +91 kg walka o pas Mistrza Europy WAKO Pro: Tomas Hron pok. Piotra Romankevicha KO 4 runda
  • +91 kg finał  turnieju: David Vins pok. Nikolae Filipovica

Nagranie gali:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*