“Zapowiada się interesująca walka o miejsce w reprezentacji” – wyniki Mistrzostw Polski K-1

Złoci medaliści – Ewa Pietrzykowska (-56kg, Palestra Warszawa) i Dominik Kaleta (-75kg, Sportowy Klub Kickboxing Kielce) – wybrani zostali najlepszą zawodniczką i zawodnikiem Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule K-1 Rules, które odbyły się w Legnicy.

– Jestem bardzo zadowolony z poziomu walk, klasę pokazało wielu dotychczasowych mistrzów, ale też czołowe odegrało kilka osób, których nie było w kadrze narodowej. Z pewnością na duże wyróżnienie zasłużyli Ewa Pietrzykowska i Dominik Kaleta – mówił trener Tomasz Skrzypek prowadzący reprezentację Polski z Tomaszem Mamulskim.

– Już w półfinale Ewa trafiła na bardzo groźną rywalkę, broniącą tytułu Małgorzatę Dymus, a w finale stoczyła pojedynek z Pauliną Saczuk. W wadze -75kg jednym z faworytów był Kamil Sójkowski i w ćwierćfinale pokonał mistrza z ostatnich edycji w Legnicy i Wrocławiu Daniela Kolasińskiego. W półfinale Kamil Sójkowski przegrał z Dominikiem Kaletą, który o złoto pokonał także Michała Ronkiewicza. Dominik to młody, ale ułożony zawodnik, bardzo fajnie wyszkolony technicznie. Od czasów Pawła Biszczaka nie mieliśmy w reprezentacji zawodnika mogącego powalczyć skutecznie w zawodach międzynarodowych. Może wreszcie doczekamy się i będzie nim Dominik, a może Kamil. Rywalizacja zapowiada się interesująco – powiedział Tomasz Skrzypek.

Wśród nowych Mistrzów Polski K-1 znaleźli się m.in. Jan Lodzik (-63,5kg, Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) i Wojciech Kazieczko (-67kg, Funfit Boxing Team Zielona Góra). W finałach Jan Lodzik wygrał z Krzysztofem Olszewskim, a Wojciech Kazieczko z Michałem Polakiem.

– W wadze -67kg w ćwierćfinale kontuzji doznał Fabio Di-lalla i nie mógł walczyć o obronę mistrzostwa. Wojtek Kazieczko słabszą miał pierwszą walkę, a potem się rozkręcał i był najlepszy. Z dobrej strony zaprezentował się młody kickboxer z mojego klubu Fighter Wrocław Mateusz Brusiło. Jeśli chodzi o kategorię -63,5kg bardzo dobrze spisał się Janek Lodzik w trudnej konkurencji, bo miał i walczącego na co dzień w niższej wadze Krzyśka Olszewskiego, był też ubiegłoroczny złoty medalista Aleksander Kalicki – ocenił Tomasz Skrzypek.

– Stoczyłem w Legnicy 4 walki. Trzy pierwszy wygrałem jednogłośnie na punkty, ale w każdej doprowadziłem do liczenia przeciwnika. Natomiast finał wygrałem przez poddanie po 2 rundzie, prowadząc na punkty. Jestem o wiele bardziej zadowolony z tego turnieju niż z ubiegłorocznego, ponieważ mądrzej pracowałem na ringu, a nokdauny były kropką nad “i” w mojej dominacji. Muszę też przyznać, że umiejętności rywali stały na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszą te zwycięstwa – powiedział Wojtek Kazieczko, który walczy i wygrywa bardzo efektownie. Po raz 4 został Mistrzem Polski, po raz drugi w K-1 (pierwszy w seniorach).

Ogromną determinację na legnickim ringu pokazał Patryk Kuryłek (Wicher Kobyłka), zwycięzca rywalizacji w kategorii -57kg. Przed zawodami zbijał 10 kg kilogramów, do tego jak powiedział od drugiej rundy w pierwszej walce walczył ze złamanym nosem. – Sporo krwi poleciało, ale opłacało się przeżyć krwawe chwile grozy dla tego jedynego momentu – mówił nowy Mistrz Polski Seniorów.

– W niższych kategoriach mieliśmy troszkę przetasować związanych z regulowaniem wagi. W przypadku Patryka zbijanie 10 kg to zbyt dużo, musi zwrócić uwagę na wagę. Idealnie było ją trzymać w takich normach 3 proc., a więc kwestia 1,5-2 kg – przyznał trener kadry narodowej K-1.

– Tak się składa, że jest to mój pierwszy tytuł Mistrza Polski jeżeli chodzi o formułę K-1. W walce półfinałowej zmierzyłem się z Kasprem Batrą. W końcówce drugiej rundy trafił mnie mocnym sierpowym, co spowodowało złamanie nosa i mocne krwawienie. Po zatamowaniu przez lekarza, a nie było to wcale takie łatwe, kontynuowałem walkę wygrywając ostatecznie 2:1. W finale rywalem był Cezary Osieł. Złamany nos był dla mnie uciążliwy, ponieważ mocno krwawił. Mimo to, udało mi się wygrać pojedynek 3:0 i zostać Mistrzem Polski w najtwardszej fomule kickboxingu – cieszył się Patryk Kuryłek.

20-letni zawodnik to kolejna bardzo młoda osoba w kadrze duetu Tomaszów Skrzypka i Mamulskiego. Młodsi od niego są m.in. Dominik Kaleta i Wojciech Kazieczko.

Patryk Kuryłem w poprzednim roku wygrał MP kick light, a teraz K-1. – Wcześniej 3 razy zwyciężałem też w juniorach i raz w młodzieżowcach. Odnośnie kategorii, na pewno do końca sezonu pozostanę w -57kg. Wprowadzę dietę, która pomoże mi utrzymać stałą wagę, abym nie musiał zabijać do walk aż tyle kilogramów – dodał.

W wadze -60kg znów wygrał Michał Królik (Paco Team Katowice), a w -71kg ponownie na najwyższym stopniu podium stanął Adam Gielata (Puncher Wrocław). Rok temu we Wrocławiu w finale Adam miał walczyć ze swym kolegą Marcinem Kretem. Do pojedynku nie doszło, bowiem zdecydowano, że zwycięzcę wskaże… rzut monetą. W tej edycji nie startował Marcin Kret, który przeniósł się do Warszawy.

– Dla mnie to szósty tytuł Mistrza Polski, trzeci seniorski i drugi w K-1. Z czterech walk najcięższa była półfinałowa z Patrykiem Radoniem. Przeciwnik cały czas wierzył w swoje zwycięstwo. Tak było do czasu zainkasowania przez niego celnego latającego kolana na głowę w trzeciej rundzie. Poza tym przez całą walkę miałem sytuację pod kontrolą, mimo mocnych ataków tego zawodnika – powiedział Adam Gielata.

W czterech najwyższych wagach zwyciężali – Bartosz Dołbień (-81kg, Palestra Warszawa), Dawid Kasperski (-86kg, Puncher Wrocław), Jarosław Zawodnik (-91kg, Gym Świebodzice) i Michał Bławdziewicz (+91 kg, Palestra Warszawa).

– Dwukrotnie przegrywałem finał z Michałem Turyńskim, a teraz wreszcie sięgnąłem po złoto. Najcięższa była walka finałowa z Andrzejem Sabacińskim. To niewygodny kickboxer, długie ręce i ruchliwy, a poza tym trzecia walka jednego dnia – mówił Michał Bławdziewicz.

Bez medalu pozostał m.in. Tomasz Klimiuk (Human Białystok), który przegrał z Andrzejem Sabacińskim. – Nie pokazałem 10 proc. swoich umiejętności. Nie poradziłem sobie ze stylem przeciwnika i pierwszy raz od kilku sezonów wracam z MP bez medalu – podsumował swój występ Tomasz Klimiuk.

Wśród kobiet wygrywały Ewa Boś (-48kg, Boksing Zielona Góra), Justyna Falkiewicz (-52kg, Puncher Wrocław), wspomniana Ewa Pietrzykowska, Joanna Różańska (-60kg, X Fight Piaseczno), Marta Waliczek (-65kg, Beskid Dragon Bielkso-Biała) i Weronika Rogala (-70kg, Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa).

Jednym z najciekawszych starć finałowych było to z udziałem Ewy Pietrzykowskiej i Pauliny Saczuk, co podkreślał trener Tomasz Skrzypek. – Stoczyłam 3 walki, ćwierćfinał wygrałam 3:0, a następnie półfinał z mocną przeciwniczką Żanetą Cieśla, którą pokonałam także 3:0. Ten pojedynek wymagał bardzo dużej koncentracji oraz skupienia. Walka była bardzo dobra, zarówno jak i umiejętności przeciwniczki. Finał natomiast z Ewą Pietrzykowską. Przebieg punktacji pozostawia wiele do rzeczenia. W rezultacie zdaniem sędziów przegrałam 0:3. Jestem zniesmaczona tym werdyktem. Jeśli chodzi o organizację zawodów – oceniam ją na duży plus – powiedziała Paulina Saczuk.

– W rywalizacji kobiet wyróżniały się dwie kategorie -56kg i -65kg, a mocne będziemy mieć także -52kg i -60kg. Część zawodniczek nie startowała w swoich kategoriach, część w kadrze będzie występować wagę niżej. Zapowiada się interesująca walka o miejsce w reprezentacji – dodał trener, który miał w ćwierćfinałach sporą grupę swych zawodników, a brązowe medale udało się wywalczyć Norbertowi Piotrowskiemu i Kamilowi Kadzidłowskiemu.

Szczegółowe wyniki: http://pzkickboxing.pl/soi/86,przedluzone,zgloszenia,godz,mpseniorow,juniorow,kickboxingu,k,rules,legnica.html

 

K1 Rules / Senior [m] / +91kg
 1. Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa)
 2. Andrzej Sabaciński (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
 3. Armen Avagyan (Agoga Gym Lębork)
  Bartosz Paniączyk (KS Czerwony SMOK Poznań)
 4. Kazimierz Pera (Klub Sportowy DRAGON Starachowice)
 5. Krzysztof Kowalski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
 6. Mariusz Paryż (Palestra Warszawa)
 7. Tomasz Klimiuk (Human Białystok)
K1 Rules / Senior [m] / -91kg
 1. Jarosław Zawodni (KO GYM Świebodzice)
 2. Adrian Pacak (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
 3. Szymon Skrabucha (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
  Kamil Kadzidłowski (Fighter Wrocław)
 4. Radosław Mozdyniewicz (Nowotarski Klub Sportow Walki)
 5. Mikołaj Krause (PCNP Rebelia Kartuzy)
 6. Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra)
 7. Paweł Michalak (Husaria Drutex Słupsk)
K1 Rules / Senior [m] / -86kg
 1. Dawid Kasperski (UKS Puncher Wrocław)
 2. Maksymilian Bratkowicz (KS Gym Fight Wrocław)
 3. Piotr Nowak (Paco Team Katowice)
  Daniel Lechowicz (Scorpion Krępice)
 4. Kamil Janik (Klub Sportowy FIGHT HOUSE Nowy Sącz)
 5. Bartłomiej Wydra (Alien Kick Łódź)
 6. Piotr Morawski (Palestra Warszawa)
 7. Radosław Rydzewski (Fighter Wrocław)
K1 Rules / Senior [m] / -81kg
 1. Bartosz Dołbień (Palestra Warszawa)
 2. Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
 3. Bartek Domalik (Nowotarski Klub Sportow Walki)
  Konrad Delekta (Fight Gym Lublin)
 4. Damian Waluch (Golden Dragon Bydgoszcz)
 5. Łukasz Rambalski (SMOK Toruń)
 6. Piotr Rzyman (SILESIAN CAGE CLUB Katowice)
 7. Sebastian Adamski (Paco Team Katowice)
K1 Rules / Senior [m] / -75kg
 1. Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
 2. Michał Ronkiewicz (KS Gym Fight Wrocław)
 3. Kamil Sójkowski (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź)
  Piotr Sokół (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków)
 4. Daniel Kolasiński (Palestra Warszawa)
 5. Marcin Mazurkiewicz (Klub Sportowy FIGHT HOUSE Nowy Sącz)
 6. Miłosz Pacak (KT Legia Warszawa)
 7. Daniel Dajcz (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
K1 Rules / Senior [m] / -71kg
 1. Adam Gielata (UKS Puncher Wrocław)
 2. Artur Baradyn (Human Białystok)
 3. Patryk Radoń (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź)
  Przemysław Kubicki (Hunter Gym Bydgoszcz)
 4. Krzysztof Mariańczyk (Paco Team Katowice)
 5. Krystian Topczewski (Ragnarok Białystok)
 6. Jacek Rzepecki (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań)
 7. Maciej Drajer (MLKS Spider Złotów)
K1 Rules / Senior [m] / -67kg
 1. Wojciech Kazieczko (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra)
 2. Michał Polak (Golden Dragon Bydgoszcz)
 3. Fabio Di-lalla (KGHM METRACO ARMIA Polkowice)
  Mateusz Białecki (SMOK Toruń)
 4. Paweł Józefowicz (Fighter Wrocław)
 5. Karol Sadłocha (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
 6. Mateusz Brusiło (Fighter Wrocław)
 7. Michał Benben (Gladiators Kick boxing Bełchatów)
K1 Rules / Senior [m] / -63.5kg
 1. Jan Lodzik (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
 2. Krzysztof Olszewski (Palestra Warszawa)
 3. Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska)
  Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra)
 4. Tomasz Przekurat (Golden Dragon Bydgoszcz)
 5. Bartosz Woźniak (Fighter Wrocław)
 6. Łukasz Walczak (Paco Team Katowice)
 7. Michał Gwaj (Ragnarok Białystok)
K1 Rules / Senior [m] / -60kg
 1. Michał Królik (Paco Team Katowice)
 2. Mariusz Lach (Legion Głogów)
 3. Norbert Piotrowski (Fighter Wrocław)
  Hubert Ulikowski (UKS Puncher Wrocław)
 4. Paweł Szmyd (X Fight Piaseczno)
 5. Krystian Sinkiewicz (Legion Głogów)
 6. Dominik Tomica (Paco Team Katowice)
 7. Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz)
K1 Rules / Senior [m] / -57kg
 1. Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka)
 2. Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
 3. Kasper Batra (Scorpion Krępice)
  Dawid Kies (SILESIAN CAGE CLUB Katowice)
 4. Dominik Żelasko (KO GYM Świebodzice)
 5. Kamil Kasowski (Nowotarski Klub Sportow Walki)
K1 Rules / Senior [k] / -70kg
 1. Weronika Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola)
 2. Natalia Panas (Palestra Warszawa)
 3. Izabela Dziopa (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
K1 Rules / Senior [k] / -60kg
 1. Joanna Różańska (X Fight Piaseczno)
 2. Anna Cora (Paco Team Katowice)
 3. Aleksandra Piasecka (Golden Dragon Bydgoszcz)
K1 Rules / Senior [k] / -56kg
 1. Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa)
 2. Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola)
 3. Małgorzata Dymus (UKS Puncher Wrocław)
  Żaneta Cieśla (Legion Głogów)
 4. Olga Michalska (LZS POPRAWA Siedlików)
 5. Kamila Hermanowska (X Fight Piaseczno)
 6. Sandra Kulpa (SILESIAN CAGE CLUB Katowice)
 7. Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
K1 Rules / Senior [k] / -52kg
 1. Justyna Falkiewicz (UKS Puncher Wrocław)
 2. Sandra Bartkowska (Husaria Drutex Słupsk)
K1 Rules / Senior [k] / -48kg
 1. Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra)
 2. Dagmara Tchorek (Palestra Warszawa)
 3. Anna Gruszczyńska (Palestra Warszawa)
  Natalia Małachowicz (Nowotarski Klub Sportow Walki)
Najlepsi zawodnicy

Najlepszy zawodnik senior: Kaleta Dominik, Najlepsza zawodniczka seniorka: Ewa Pietrzykowska, Najlepszy zawodnik junior starszy: Dominik Bala, Najlepsza zawodniczka juniorka starsza: Zuzanna Licha, Najlepszy zawodnik junior młodszy: Piotr Wiśnios, Najlepsza zawodniczka juniorka młodsza: Magdalena Niemyjska

Najlepszy klub

Legion Głogów [punktów: 22 (3 – 4 – 5)] Palestra Warszawa [punktów: 16 (3 – 3 – 1)] UKS Puncher Wrocław [punktów: 13 (3 – 1 – 2)] Klub Sportowy DRAGON Starachowice [punktów: 12 (3 – 1 – 1)]

Skład sędziowski

sędzia główny: Ryszard Zawistowski, kierownik ringu A: Krzysztof Kacperski, sędziowie: Wielgosz Janusz, Sułkowski Jarosław, Kutyła Mirosław, Turchan Agnieszka, Zdziarska Marta. kierownik ringu B: Hajducki Waldemar, Pudlicki Albin, Pudlicka Cecylia, Bassa Jerzy, Sękowska Beata, Mazurek Józef.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*