Zawodniczka Roku 2016 – Iwona Nieroda

0
102

Z uwagi na fakt, że prawie wszystkie panie z zestawienia brały udział w walkach amatorskich przypominamy – poniższe wyliczenia dotyczą tylko zawodowych pojedynków.

1. Iwona Nieroda w 2016 stoczyła 5 walk i wszystkie wygrała
  2. Patrycja Krawczyk stoczyła 4 zwycięskie walki, wszystkie w ringu organizacji LFN.
  3. Judyta Rymarzak (Niepogoda) rok 2016 kończyła z rekordem 2-1 (w tym porażka po prawdziwym “close fight” nad Nierodą).
  4. Róża Gumienna (z powodu kontuzji) stoczyła jedną wygraną walkę i przy okazji zdobyła prawo do walki o pas mistrzowski FEN (który zdobyła w 2017).

Z uwagi na bardzo skomplikowaną sytuację zdecydowaliśmy się na zastosowanie zwykłej matematyki przy wyłanianiu najlepszej zawodniczki ubiegłego roku. Iwona Nieroda stoczyła 5 walk, a Patrycja Krawczyk 4 . Obie zawodniczki walczyły na gali FEN, jednak Iwona Nieroda raz walczyła za granicą. Czyli przyjmując punktację:

• 1 pkt z walkę wygraną
  • 2 pkt za zwycięstwo na FEN (walka na dużej gali)
  • 2 pkt z zwycięstwo na wyjeździe

Iwona Nieroda 8 pkt; Patrycja Krawczyk 5 pkt.

Biorąc pod uwagę dwie walki na FEN i jedną “wyjazdową” na gali w Rzymie (sankcjonowaną przez WAKO) tytuł zawodniczki roku 2016 zdobywa Iwona Nieroda.

Zawodniczka będąca #1 w rankingu p4p kobiet odpoczywała w drugiej połowie roku (jedna walka we wrześniu) ale solidnie przepracowane dwa pierwsze kwartały dają jej tytuł zawodniczki roku 2016.

Patrycja Krawczyk miała bardzo dobry rok 2016 i dzięki 4 zwycięstwom zmienia miejsca w rankingu kobiet o jedno oczko i już tylko kilka występów na dużych galach dzieli ją od pierwszej trójki.