Zawodnik roku 2017 – Michał Turyński

Michał Turyński, reprezentujący klub Fighter Wrocław, rok 2017 zakończył z sześcioma pojedynkami i bilansem 4 (3 KO) – 2. Brał udział w galach DSF Kickboxing Challenge, ogromnym międzynarodowym turnieju King of Kungfu oraz Glory w Chicago.

I to właśnie na gali tej ostatniej organizacji, dokładnie 25 sierpnia, pokonał gwiazdę rumuńskiego kickboxingu Catalina Morosanu. Turyński walczył w 2017 bardzo regularnie, zaczynając w marcu i czerwcu od walk na galach DSF, gdzie raz wygrał przez szybkie KO, a raz przegrał w pięciorundowej walce o pas mistrzowski organizacji z Petrem Romankeviczem. W sierpniu pokonał wspomnianego Morosanu, a w październiku dołożył do tego kolejne szybkie zwycięstwo przez KO z Mounimanem Kevinem na gali DSF 11.

Turyński miał szansę zakończyć rok w jeszcze bardziej spektakularny sposób, bo w grudniu wyleciał do Chin by wziąć udział w prawdopodobnie największym turnieju zawodowego K-1 w historii tego sportu. W Chinach walki toczyły się co trzy dni i Polak 9 grudnia zanotował kolejne KO na rywalu z Chin, ale 12 grudnia musiał uznać wyższość Tsotne Rogavy.

W 2016 roku zawodnikiem roku, według naszej redakcji, został Łukasz Pławecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*