Zdrojewski vs Bartkowicz i Ronkiewicz vs Kolasiński na DSF Kickboxing Challenge w Płocku – informacja prasowa

fot. DSF
Źródło: informacja prasowa

Dwa niezwykle ciekawe pojedynki na zasadach K-1, będące częścią głównej karty walk, obejrzą kibice podczas szóstej edycji gali DSF Kickboxing Challenge w Płocku, w dniu 18-go września 2015 roku. W hali Orlen Arena dojdzie do podwójnej konfrontacji młodych, ale już wyróżniających się na tle krajowej czołówki, zawodników z Warszawy i Wrocławia, a więc najmocniejszych polskich ośrodków Kickboxingu. W pierwszym z nich w wadze półciężkiej zmierzą się: Maksymilian Bratkowicz z Gym-Fight Wrocław z Patrykiem Zdrojewskim z Palestry Warszawa. W drugim starciu Michał Ronkiewicz, sprawdzi umiejętności ekspresyjnie walczącego Daniela Kolasińskiego reprezentującego także Palestrę Warszawa.

Te dwa starcia jawią się jako nieformalny mecz Mazowsze kontra Dolny Śląsk i będą też konfrontacją trenerską, bowiem wrocławian do boju poprowadzi legendarny prekursor walk K-1 w Polsce, Rafał „Waleczne Serce” Petertil, a warszawskich zawodników, Łukasz Rola – jeden z trenerów Kadry Polski w Polskim Związku Kickboxingu. Tak czy tak, najwięcej będzie zależeć od samych zawodników, choć trenerskie wsparcie może zadecydować o wynikach walk.

Maksymilian Bratkowicz już dwukrotnie toczył walki zawodowe na galach FEN i dwa razy zwyciężył, czym zasłużył sobie na uwagę Dyrektora Sportowego Piotra Siegoczyńskiego i ten zaprosił go do debiutu w projekcie DSF Kickboxing Challenge. Dodatkowo w tym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski K-1 Rules, ulegając tylko samemu mistrzowi Dawidowi Kasperskiemu. Patryk Zdrojewski także uległ Kasperskiemu na tych samych zawodach, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, ale warszawianin to multimedalista wielu krajowych i międzynarodowych zawodów. Na ostatniej gali DSF Kickboxing Challenge dość kontrowersyjnie uległ Kamilowi Rucie, ale pokazał iż zamierza się liczyć w krajowej czołówce.

W analogicznym pojedynku wicemistrz Polski w formułach K-1 Rules i Low-kick, Michał Ronkiewicz, będzie starał się udowodnić swoją wartość. Wrocławianin do tej pory ulegał tylko Pawłowi Biszczakowi – najlepszemu polskiemu zawodnikowi wagi średniej. Poza nim pokonywał niemal wszystkich krajowych oponentów. Będzie to jego debiut na DSF Kickboxing Challenge.

Nieobliczalny, 20-letni Daniel Kolasiński to wielka nadzieja krajowego Kickboxingu. Potrafi już bardzo dużo, musi jednak wykuwać swoją formę i dbać by efektowność zamieniała się w efektywność. Warszawianin przebojem wdarł się do czołówki polskiej wagi średniej i zamierza tu zagościć na dłużej. Jednak na jego drodze staje bardzo dobry i klasowy rywal. Dla kibiców ich pojedynek będzie wielką atrakcją.

Wszystkich chętnych, którzy zechcą przeżyć niezapomniany wieczór w hali Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1 w piątek 18-go września już dziś zachęcamy do zakupu biletów na galę DSF Kickboxing Challenge „Polska vs Węgry” na stronie www.eventim.pl lub w sieci punktów sprzedaży firmy Eventim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*