Zimnoch vs Mollo już w sobotę w Legionowie

Już w najbliższą sobotę 20 lutego w Legionowie bardzo ciekawa gala z walką wieczoru Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) vs Mike Mollo (20-5-1, 12 KO). Stawką pojedynku będzie pas międzynarodowego mistrz Polski w wadze ciężkiej.

Amerykanina kibicom boksu w Polsce nie trzeba raczej przedstawiać. 36 letni Mollo w 2013 roku stoczył dwie emocjonujące walki z Arturem Szpilką (20-2, 15 KO). Choć to pięściarz z Wieliczki był dwukrotnie zwycięski to Mike napsuł naprawdę sporo krwi Polakowi 3 razy posyłając go na deski. Mike zapewnia, że jest przygotowany na ringową wojnę i mimo iż nie boksował 2,5 roku to pokaże, że jeszcze nie zardzewiał: “Przyjechałem do Polski, aby walczyć. Chcecie zobaczyć dobrą walkę i taką zobaczycie.. Zimnoch pożałuje, że dał mi szansę!”. Mollo do walki przygotowywał się pod okiem Sama Colonny, czyli aktualnego trenera Andrzeja Fonfary i byłego m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka czy.. właśnie Zimnocha.

Dla Zimnocha będzie to dopiero drugi pojedynek po 2 letniej przerwie spowodowanej kontuzjami. 17 października w Wieliczce Krzysiek bardzo szybko rozprawił się z Gbengą Oluokunem, nokautując go już w 2 rundzie. Białostoczanin do walki z Mollo przygotowywał się w Anglii, wraz ze swoim nowym trenerem Cj Husseinem (od sierpnia 2015).  Cj zapewnia, że Krzysiek jest teraz trzy razy w lepszej formie niż w ostatniej walce i to już zupełnie inny pięściarz niż 2-3 lata temu. Co do najbliższego rywala trener Polaka nie ma wątpliwości: “Doceniam Mollo i jego trenera, ale po walce Mollo nie będzie pamiętał gdzie był i co robił, a obudzi się dopiero w USA”.

Dziś odbył się media trening i bohaterowie wieczoru gali w Legionowie po raz pierwszy spojrzeli sobie w oczy. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek Kamila Szeremety (12-0, 1 KO) z Artemem Karpetsem (21-0, 6 KO) oraz będziemy mogli się przekonać w jakiej formie jest po blisko rocznej przerwie Andrzej Sołdra (11-2-1, 5 KO), który skrzyżuje rękawice z Sebastianem Skrzypczyńskim (11-12-2, 5 KO).

Transmisja gali w Polsacie Sport od 20:00 oraz w otwartym Polsacie od 22:55.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*