Mistrzowskie pasy towarzyszą zawodowej rywalizacji sportowej od wieków, będąc następcą laurów jakie wieszano na głowach starożytnych mistrzów olimpijskich. Zapraszamy na cykl, który ma za zadanie przybliżyć sylwetki najlepszych zawodników polskich organizacji. Zaczynamy od FightExclusiveNight. Oto mistrzowie K-1 w federacji FEN:

W najcięższej kategorii wagowej aktualnym mistrzem FEN jest Arkadiusz Wrzosek z Warszawy. Urodzony w 1992 roku zawodnik swoją przygodę ze sportami walki zaczynał od Sandy, którą trenował pod okiem Igora Kołacina w warszawskiej Copacabanie. W szeregach FEN jest od 2015 roku, a pas zdobył w 2017 roku pokonując Nikolaia Falina na gali FEN 19. Mierzący ponad 200 cm zawodnik jest relatywnie lekki jak na królewską kategorię wagową, ale nadrabia to mobilnością i zasięgiem ramion. W swojej zawodowej karierze pokonywał między innymi Kaia Duraka, Kryspina Kalskiego, Artura Bizewskiego czy Tomasa Klimaceka.


Dwie wagi niżej, w kategorii wagowej do 85 kg, pas mistrzowski spoczywa obecnie na biodrach Radosława Paczuskiego. Iron Man, bo od 2016 roku kiedy ukończył ten morderczy thriatlon, może się tak nazywać ma zaledwie 25 lat. Starty zawodowe rozpoczął od bardzo wysokiego pułapu, bo na galach King of Kings mierzył się między innymi z Arturem Kyshenko czy Constantinem Tutu i są to do tej pory jedyne porażki zawodnika z Warszawy. Mistrzowski pas FEN zdobył na gali FEN: Next Level w swoim rodzinnym mieście, gdzie pokonał Stanisława Zaniewskiego z Białorusi. Wcześniej był także mistrzem DSF Kickboxing Challenge w wadze do 81 kg.

W kategorii wagowej do 77 kg posiadaczem złota jest najnowszy nabytek FEN – Łukasz Pławecki. Zawodnik z Nowego Sącza zdobył pas w starciu z Wojciechem Wierzbickim, które odbyło się na gali FEN 21 we Wrocławiu. Była to jednocześnie pierwsza walka Pławeckiego w tej kategorii wagowej. Poza startami na krajowych ringach Pławecki ma za sobą starty w Chinach, USA, Łotwy, Włoch czy Hiszpanii. W ostatnim roku sięgnął po pasy mistrzowskie MFC, IPCC czy WKN. Pławecki mając 31 lat ma stoczonych 36 zawodowych walk i ponad 100 walk amatorskich, a więc jest najbardziej doświadczonym mistrzem federacji FEN. Jeszcze w wadze lekkiej mierzył się między innymi z Superbonem, Tuinovem czy Larsenem.

Mistrzowie kolejnych federacji (DSF, MFC…) zostaną opisani w kolejnych artykułach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*