Mistrzowskie pasy towarzyszą zawodowej rywalizacji sportowej od wieków, będąc następcą laurów jakie wieszano na głowach starożytnych mistrzów olimpijskich. Zapraszamy na cykl, który ma za zadanie przybliżyć sylwetki najlepszych zawodników polskich organizacji. Zapraszam do zapoznania się z sylwetkami mistrzów DSF KC. Oto mistrzowie K-1 w federacji DSF Kickboxing Challenge:

Mistrzowskie trofeum w wadze ciężkiej federacji DSF KC spoczywa na biodrach białoruskiego zawodnika Petra Romankevicha. Rewelacyjnie wyszkolony technicznie zawodnik zdobył tytuł pokonując Michała Turyńskiego na gali DSF KC 10 w czerwcu 2017 roku. Jak dotąd jedyna jego obrona miała miejsce w kwietniu tego roku, gdzie Romankevich bardzo efektownie uporał się z Dawidem Żółtaszkiem. Białorusin łączy starty zawodowe z amatorskimi i na zakończonych niedawno mistrzostwach Europy zdobył brązowy medal. Poza DSF Romankevich walczy ze zmiennym szczęściem. Ma na koncie porażkę z czeskim weteranem Tomasem Hronem oraz efektowne zwycięstwo przez KO w walce z Jurim Gorbenko.

W kategorii do 86 kg mistrzem DSF KC jest Maksymilian Bratkowicz. Zawodnik Gym Fight Wrocław, gdzie trenuje pod okiem Rafała Petertila, zdobył pas na gali w lutym tego roku pokonując w rewanżowej walce Mateusza Kubiszyna, z którym przegrał niemal dwa lata wcześniej. W ostatniej walce Bratkowicz wziął kolejny rewanż za porażkę z początku swojej zawodowej kariery pokonując Brice Kombou z Niemiec. Obecnie Brakotwicz, jak sam przyznaje w wywiadach, celuje w walkę zawodową z Dawidem Kasperskim, który także ma na koncie trzy wygrane walki na ringu DSF. Zawodnicy spotykali się na amatorskim ringu aż pięć razy i za każdym razem górą był Kasperski. Bratkowicz nie zrezygnował ze startów amatorskich i po zdobyciu tytułu Mistrza Świata wziął też udział w turnieju o europejski czempionat.

Mistrzem w wadze do 81 kg i jednocześnie uczestnikiem dwóch najbardziej emocjonujących walk o pasy federacji jest Kamil Jenel. Zawodnik ze śląska od dwóch lat nie zaznał smaku porażki, pokonując rywali zarówno na galach FEN, SPK jak i DSF,  dla którego walczy w tej chwili. Pas wywalczył sobie w walce roku 2017 z Kamilem Rutą, która odbyła się 29 września 2017 roku. Dokładnie rok później Jenel obronił pas ponownie pokonując Rutę. W międzyczasie pokonał takich zawodników jak Aleksandr Zakharov, Eduard Aleksanyan czy Mircea Andronache. W przeszłości Jenel mieszkał i walczył w Holandii, gdzie dorobił się między innymi tytułu mistrza Beneluksu.

Jarosław Daschke z Trójmiasta zdobył pas mistrzowski federacji DSF pokonując Rafała Dudka w czerwcu tego roku. W przeszłości Daschke walczył na galach FEN, Angels of Glory czy Champions Fight Night. Ma “na rozkładzie” między innymi Roberta Rajewskiego, Piotra Trześniewskiego-Tryca czy Jacka Rzepeckiego. Walka z Dudkiem była dla gdańszczanina pierwszą walką dla DSF KC, ale z uwagi na bogatą karierę zarówno amatorską jak i zawodową federacja postanowiła od razu dać mu szansę walki o pas, który zdobył. Walka o pas bardzo dramatyczna i Daschke szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść dopiero w jej końcówce. Na amatorskich ringach Daschke rywalizował w wadze do 67 kg, na zawodowym już w wadze lekkiej.

Jan Lodzik to jeden z najbardziej wyróżniających się w Polsce zawodników wagi do 65 kg. Już na amatorskich ringach dopiero zaczynając przygodę w seniorach rywalizował o najwyższe trofea. W zawodowej karierze jest niepokonany od lipca 2016 roku kiedy lepszy od niego okazał się Andrei Bruhl. Od tamtej walki zawodnik z Legionowa, obecnie trenujący w Uniq Fight Team, odniósł siedem zwycięstw z rzędu pokonując między innymi Mateusza Rajewskiego, Aleksandra Ukrainitesa, Yurija Zhukovskiego czy Aleksieja Zdunkevicha. W przeszłości Lodzik walczył też na gali King of Kings w Wilnie ulegając w dość kontrowersyjnych okolicznościach z Martynasem Daniusem.

Cristina Caruso jest aktualnie jedyną kobietą posiadającą pas mistrzowski DSF KC. Włoska zawodniczka pokonała w walce o ten tytuł Różę Gumienną z Wrocławia. Caruso zdobywała wielokrotnie mistrzostwo swojego kraju w formułach planszowych i ringowych, a także tytuły międzynarodowe. Na Mistrzostwach Europy WAKO w 2016 roku w finale spotkała się właśnie z Różą Gumienną i walkę wygrała 3:0 zdobywając tym samym złoty medal tych mistrzostw. Walka zawodowa z ostatniej gali DSF był rewanżem za tamten pojedynek amatorski z 2016 roku.